ایران می‌خواهد ارتباط گردشگری با مالزی را بیشتر کند

توریست مالزی – ایران درحالی به دنبال تقویت ارتباط گردشگری با مالزی است، که پروازهای مستقیم بین دو کشور تقریبا از دو سال پیش متوقف شده است. به گزارش...
توریست مالزی – ایران درحالی به دنبال تقویت ارتباط گردشگری با مالزی است، که پروازهای مستقیم بین دو کشور تقریبا از دو سال پیش متوقف شده است.

به گزارش ایسنا، سفر بین ایران و مالزی بدون ویزا و برای مدت زمان محدود دو هفته ای امکان پذیر است. هر دو کشور بارها تلاش کرده اند روابط گردشگری خود را به ویژه سفرهای حلال و خانوادگی گسترش دهند، اما هر بار بنا به دلایلی این رابطه با افت و خیزهایی مواجه شده است. از مرداد ۱۴۰۱ پس از توقف کامل پروازهای مستقیم بین دو کشور به دلیل خودداری مالزی از سوخت‌رسانی به ایرلاین‌های ایرانی به خاطر تحریم‌های آمریکا، رفت و آمد گردشگران بین ایران و مالزی ضعیف تر هم شد.

در سال‌های اخیر به ویژه پس از پایان همه‌گیری کرونا، مقامات گردشگری مالزی بارها به ایران سفر کرده تا دوباره این بازار پرتقاضا را تقویت کنند. آخرین وعده‌ها نیز حاکی از برقراری پروازهای مستقیم بین ایران و مالزی از اوایل سال ۱۴۰۳ بوده، که هنوز محقق نشده است. چنان‌که علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در دیداری که با معاون گردشگری، هنر و فرهنگ کشور مالزی داشت، با اشاره به این موضوع، تاکید کرد که تلاش برای ایجاد خطوط پروازی مستقیم می‌تواند یکی از راه‌های تسریع روابط مشترک دو کشور باشد و توجه به این موضوع در تفاهم‌نامه همکاری مشترک الزامی است.

هیأت گردشگری ایران در برنامه تبلیغاتی گردشگری ایران در کشورهای آسیای جنوب شرقی که از ویتنام شروع شد و بعد هم به مالزی رسید، در کوالالامپور دیداری با فردوس اکبرخان، معاون گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی داشت که در آن به اشتراکات دو کشور، امکان شناخت هر چه بیشتر از طریق ابزارهای مختلف و ضرورت توسعه روابط گردشگری متوازن میان ایران و مالزی پرداخته شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!