ایران و مالزی جزو ده دانشگاه برتر جهان اسلام

توریست مالزی – نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC در سال ۲۰۱۸ اعلام شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت:...
توریست مالزی – نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC در سال ۲۰۱۸ اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: از میان دانشگاه‌های ۵۷ کشور اسلامی، در مجموع ۱۸۷ دانشگاه از ۲۲ کشور در این نظام رتبه بندی حضور دارند و ۱۰ دانشگاه برتر حاضر در این رتبه بندی از کشور‌های عربستان، ترکیه، ایران و مصر بوده و کشور عربستان با ۴ دانشگاه، ترکیه با ۳ دانشگاه، ایران، مالزی، مصر هرکدام با یک دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر جهان اسلام قرار گرفتند.

محمدجواد دهقانی افزود: بیشترین تعداد حضور دانشگاه‌ها متعلق به کشور‌های ترکیه، ایران و مالزی است که به ترتیب ۶۵، ۳۵ و ۱۸ دانشگاه در این رتبه‌بندی دارند. ۱۶ دانشگاه جامع کشور شامل دانشگاه های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، بوعلی سینا، مازندران، گیلان، سمنان، کاشان، رازی کرمانشاه، باهنر کرمان، یزد، و ارومیه به ترتیب در این رتبه بندی قرار دارند.

سرپرست ISC گفت: از دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز ۱۲ دانشگاه و به ترتیب دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، مازندران، کرمان، بقیه الله، کرمانشاه و جندی شاپور اهواز قرار دارند. از دانشگاه‌های صنعتی ۷ دانشگاه و به ترتیب دانشگاه‌های صنعتی شریف، اصفهان، امیر کبیر، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر الدین طوسی، نوشیروانی بابل و سهند در این نظام رتبه بندی قرار دارند.

وی گقت: رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC می‌تواند با نشان دادن نقاط ضعف و قوت دانشگاه‌ها براساس هر معیار، جایگاه هر دانشگاه را در بین کشور‌های اسلامی نشان دهد و اساس هدف گذاری و سیاست‌گذاری دانشگاه‌ها قرار گیرد.

دفتر اصلی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری خاورمیانه و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز است .

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!