باجو کبایا / باجو کورونگ

توریست مالزی – باجو کبایا (Baju Kebaya) نوعی لباس زنانه ی سنتی مخصوص بانوان مالزی است که می تواند برای سوغات هم گزینه ی خوبی باشد. این لباس رنگ،...
توریست مالزی – باجو کبایا (Baju Kebaya) نوعی لباس زنانه ی سنتی مخصوص بانوان مالزی است که می تواند برای سوغات هم گزینه ی خوبی باشد. این لباس رنگ، طرح، کیفیت مختلفی دارد.
باجو کورونگ یک بلوز گشاد تا زانو است که معمولاً بر روی یک دامن بلند دارای پلیسه‌هایی در هر طرف، پوشیده می‌شود. آن را همچنین می‌توان با پارچه‌های سنتی نظیر سانکت و باتیک پوشید. این لباس‌های سنتی معمولاً با پوشیدن سلندانگ یا شاول یا تودونگ یا روسری تکمیل می‌شود.باجو کورونگ  (baju kurung)
باجو کورونگ بر خلاف آن‌چه در بسیاری از کشورها و تحت تاثیر فرهنگ پوشش غربی شاهدیم، بیشتر زنان مالایی در مناسبت‌ها و محل کار تمایل دارند که از نوع پوشش سنتی خود استفاده کنند. این نوع از لباس که نامش «باجو کورونگ» می‌باشد تشکیل شده از روسری که به مدل‌های مختلفی پوشیده می‌شود، یک پیراهن به نسبت گشاد و «سارونگ» (sarung). سارونگ تکه پارچه نخی قیمتی بلندی است که به دور کمر پیچیده شده، گره می‌خورد، پایین تنه را در برمی‌گیرد و با پیراهن بلندی که «باتیک» (batik) نام دارد پوشیده می‌شود. در بعضی از موارد هم دیده می‌شود که خانم‌ها علاقه‌مندند که به جای باجو کورونگ از بلوزی تنگ‌تر به نام «باجو کبایا» (baju kebaya) استفاده کنند.
یکی از بهترین مواقع سال برای خرید باجو کورونگ و کبایا ایام ماه رمضان، به خصوص عید فطر می‌باشد که بازارهای رمضان انواع مختلف و رنگارنگ این نوع از لباس را عرضه می‌کنند. در کنار این، بسیاری از مراکز خرید مالزی مانند مرکز خرید برج‌های دوقلو، پاویلیون، میدولی و وان‌اتاما به عرضه این نوع از پوشش در طول سال می‌پردازند. علاوه بر این بوتیک‌های بسیاری در منطقه‌های بنگسر و دامن‌سرا به عرضه مرغوب‌ترین نوع این پوشش مالایی مشغول هستند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!