باران شدید و رعد و برق تا ماه آینده ادامه دارد

توریست مالزی – باران شدید و رعد و برق که در بیشتر مناطق ساحل غربی شبه جزیره رخ می دهد، یک پدیده آب و هوایی فوق العاده یا شدید...
توریست مالزی – باران شدید و رعد و برق که در بیشتر مناطق ساحل غربی شبه جزیره رخ می دهد، یک پدیده آب و هوایی فوق العاده یا شدید نیست.

به گزارش نیواستریت تایمز، جیلان سیمون، مدیر اداره هواشناسی مالزی (MetMalaysia)، گفت: این شرایط به این دلیل است که کشور در حال حاضر از مرحله انتقال مونسون عبور می کند که معمولاً باعث باران شدید و رعد و برق در مدت کوتاهی در عصر یا اوایل شب می شود. این هر ساله اتفاق می افتد، و علاوه بر رعد و برق، گاهی اوقات باد شدید که می تواند به ساختمانها آسیب برساند یا درختان را از ریشه بکند را نیز به دنبال دارد.

دیروز در پی باران شدید و رعد و برق از حدود ساعت ۴.۳۰ بعدازظهر سیلاب چندین قسمت از پایتخت فدرال را گرفت. در رسانه های اجتماعی، تصاویری از خسارت به اموال، ساختمان ها و دکه های بازار رمضان و آب گرفتگی معابر به اشتراک گداشته شد.

وی در گفتگو با برناما گفت: در چنین شرایطی وزش باد شدید می تواند سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت داشته باشد که می تواند باعث افتادن درختان و آسیب دیدگی ساختاری به ساختمان ها شود. هواشناسی پیش بینی می کند که وضعیت آب و هوا برای چند روز بیشتر ادامه یابد اما ممکن است تا هفته آینده با تغییر جهت باد از بین برود. به عموم مردم و فروشندگان و بازدید کنندگان بازار ماه رمضان توصیه می شود مراقب وضعیت آب و هوا باشند.’

براساس مشاهدات هواشناسی، مرحله انتقال مونسون از ۱۶ مارچ آغاز شده و انتظار می رود تا اواسط ماه می ادامه داشته باشد. فاز مونسون شمال شرقی اواسط می تمام می شود. در طول این زمان مالزی از جهات مختلف بادهای ضعیف دریافت می کند که باعث ایجاد رگبار، رعد و برق و طوفان می شود که معمولاً سواحل غربی و مناطق داخلی شبه جزیره، قسمت غربی صباح و قسمت های غربی و مرکزی ساراواک را درگیر می کند. این آب و هوا موحب سیل و آسیب به تاسیسات ضعیف می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 + ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!