بازداشت یک مجرم جنسی به ظن قتل ۳۸ سال پیش دانشجوی ایرانی در آمریکا

توریست مالزی – مقام ها یک مجرم جنسی را در ارتباط با مرگ یک دانشجوی ایرانی دانشگاه نبراسکا در اوماها که در سال ۱۹۸۳ به قتل رسیده بود دستگیر...
توریست مالزی – مقام ها یک مجرم جنسی را در ارتباط با مرگ یک دانشجوی ایرانی دانشگاه نبراسکا در اوماها که در سال ۱۹۸۳ به قتل رسیده بود دستگیر کرده اند.

به گزارش بی بی سی، روزنامه اوماها ورلد هرالد گزارش می دهد که باد لی‌روی کریستِنسِن، ۶۷ ساله، هم اکنون به اتهام قتل عمد در انتظار استرداد از نبراسکا به زندانی در ایالت آیوواست.

جسد فیروزه دهقان پور که در دهه ۲۰ زندگی بود را ماهیگیران در روز ۱۴ اوت ۱۹۸۳ زیر پلی در شمال شهر “کانسل بلافس” پیدا کردند. کالبدشکافی نشان داد او در اثر خونریزی از چند بریدگی جان باخته است. شهر کانسل بلافس در مجاورت شهر اوماهای نبراسکا قرار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس مقام ها در آن زمان مظنون بودند که او در جای دیگری توسط کسی که او را می شناخته کشته شده است. در چند هفته بعد از وقوع قتل کارآگاهان با آشنایان دهقانپور مصاحبه کردند و از بیش از صد دانشجوی خاورمیانه ای تبار آن دانشگاه اثر انگشت و نمونه مو جمع آوری کردند. آن تلاش ها به کشف هیچ سرنخی منجر نشد. جیم داتی از دفتر کلانتری کانتی پوتاواتامی سال پیش بعد از پرس و جوی استیو مارتین، از دوستان خانم دهقانپور درباره این پرونده، دوباره شروع به تحقیق درباره آن کرد.

به گزارش آسوشتیدپرس مارتین که در اوایل دهه ۱۹۸۰ دانشجوی دانشگاه اوماها بود گفت که او در طول سالیان با مقام های اوماها و اداره پلیس کانسل بلافس تماس می گرفت تا درباره تحقیقات در پرونده مرگ دوستش از آنها سوال کند. جیم داتی گفت که تحلیل دی ان اِی از شواهدی که قبلا جمع آوری شده بود با دی ان ای کریستنسن همخوانی داشت و شواهد اضافی او را به مظنون این پرونده بدل کرد.

مارتین که ۶۲ سال دارد از شنیدن خبر بازداشت یک مظنون در این پرونده شگفت زده شد. او گفت هرگز نام کریستنسن را نشنیده بود. او به آسوشیتدپرس گفت: “دایم خون جگر می خوردم. برای مدت های طولانی آزارم می داد. دایم تلاش می کردم آن را پس بزنم.” او به روزنامه اوماها ورلد هرالد گفت که دهقان‌پور دانشجوی درخشانی در رشته ریاضی بود. او گفت که دوستانش در دانشگاه اوماها و خانواده اش در ایران از مرگ او ویران شدند.

نام باد لی‌روی کریستنسن در فهرست مجرمان جنسی نبراسکا ثبت شده است. او سه بار در ارتکاب جرایم جنسی محکوم شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!