بازگشایی سرتاسری مساجد ایالت سلانگور در مالزی از امروز

توریست مالزی – کلیه مساجد و نمازخانه‌های در ایالت سلانگور مالزی، از امروز سوم جولای برای اقامه نمازهای جمعه و نمازهای جماعت یومیه بازگشایی می‌شوند. به نقل از nst،...
توریست مالزی – کلیه مساجد و نمازخانه‌های در ایالت سلانگور مالزی، از امروز سوم جولای برای اقامه نمازهای جمعه و نمازهای جماعت یومیه بازگشایی می‌شوند.

به نقل از nst، شرف الدین ادریس شاه، سلطان سلانگور، پس از جلسه‌ای که با وزارت بهداشت ایالتی، شورای دینی اسلامی سلانگور و اداره مذهبی اسلامی سلانگور داشته، دستور بازگشایی مساجد را که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، صادر کرد. محمد منیر بنی، دبیر خصوصی وی،در بیانیه ای گفت که تعداد کسانی که مجاز به اقامه نماز در مساجد و سوره‌ها در سلانگور هستند همچنان مطابق با استانداردها تعیین می‌شوند.

وی گفت: برای مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه ، مسجد جامع تنگا امپوآن، مسجد رجا حاجی فی در سابرجایا، به استثنای مقامات و اعضای کمیته مساجد، تعداد ۱۰۰۰ نفر اجازه شرکت در نمازهای یومیه را دارند. در همین حال ، تعداد جماعات سایر مساجد برای نماز جمعه و نمازهای روزانه به علاوه مقامات و اعضای کمیته مساجد، حداکثر ۵۰۰ نفر تعیین شده است که مشروط به ظرفیت مساجد می‌باشد. این مقام مالزیایی ضمن صحبت درباره عید قربان و جشن‌های آن، تصریح کرد که فعالیت‌های مربوطه باید فقط در مساجد انجام شوند و هر نمازخانه‌ای که برنامه آیینی مشابه‌ای دارد موظف است این کار را در مساجد نزدیک انجام دهد.

از مردم خواسته شده پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در منازل وضو بگیرند، از سجاده‌های شخصی خودشان برای اقامه نماز استفاده کنند. در مساجد یا نمازخانه‌ها ماسک صورت بپوشند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!