بازگشایی کامل مدارس از ۱۵ تا ۲۲ جولای

توریست مالزی – مدارس در سراسر کشور قرار است از ۱۵ جولای بازگشایی شوند. به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر رادزی وزیر آموزش و پرورش گفت: کشور پس از سه...
توریست مالزی – مدارس در سراسر کشور قرار است از ۱۵ جولای بازگشایی شوند.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر رادزی وزیر آموزش و پرورش گفت: کشور پس از سه ماه محدودیت منع آمد و شد، وارد مرحله بهبودی می شود. بازگشایی مدارس در دو مرحله انجام خواهد شد. مرحله اول بازگشایی مدارس در تاریخ ۲۴ ژوئن برای ۵۰۰،۴۴۴ دانش آموزدر بیش از ۲۵۰۰ مدرسه که امتحانات عمومی را برگزار می کنند، بازگشایی شد.

مرحله دوم با شروع ۱۵ جولای (چهارشنبه) دانش آموزان فرم ۶ (ترم ۱) ، فرم ۱ تا فرم ۴ و ۵ و ۶ سال برای مدارس ابتدایی و با حذف کلاس های (kelas peralihan) برگزار می شود.

مرحله سوم از ۲۲جولای (چهارشنبه) آغاز می شود و شامل دانش آموزان ۱ تا ۴ سال در مدارس ابتدایی است.

وی همجنین گفت: وزارت آموزش و پرورش سه مدل برای بازگشایی مدارس در نظر گرفته است

گزینه اول: جلسات مدرسه ای واحد’ – برای مدارسی است که تعداد کلاس ها یا فضای کافی برای حضور کلیه دانش آموزان در یک جلسه دارند. این مدارس طبق معمول کار خواهند کرد.

گزینه دوم: ‘الگوی دو جلسه ای’ – برای مدارسی است که از فضای کافی برای حضور کلیه دانش آموزان در یک جلسه مدرسه ای برخوردار نیستند.

گزینه سوم : ‘مدل چرخش’- این مدل برای مدارس با فضای کافی برای حضور دانش آموزان در یک جلسه واحد یا دوتایی است.

برای مدارس متوسطه: دانش آموزان فرم ۵ و ۶ باید روزانه در مدرسه شرکت کنند. حضور دانش آموزان در فرم ۱ تا فرم ۴ باید طبق کلاس یا جریان آنها چرخانده شود. اما اگر مدرسه فضای کافی داشته باشد، اولویت حضور دانش آموزان در فرم ۴ خواهد بود.

برای مدارس ابتدایی: دانش آموزان از ۱ تا ۶ سال می توانند با توجه به نوع کلاس در کلاس ها شرکت کنند.

رادزی اظهار داشت: در صورت عدم اجرای مدل دوم ، مدل سوم آخرین گزینه برای مدارس خواهد بود. یک هفته قبل از بازگشایی، مدارس اعلامیه مفصلی از نحوه بازگشایی مدارس خواهند داد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: علیرغم بازگشایی مدارس که از ۱۵ ژوئیه شروع می شود، فعالیت های آموزشی و ورزشی نمی تواند در مدارس برگزار شود. همه دانش آموزان فقط فعالیت های درون کلاس دارند.

وی گفت: ‘تصمیم به بازگشایی مدارس برای دانش آموزان سایر مقاطع تحصیلی به صورت مرحله ای پس از مشاوره وزارت بهداشت و شورای امنیت ملی (NSC) اعلام خواهد شد. همه دانش آموزان، و همچنین والدین و سرپرستان، باید دستورالعمل های استاندارد (SOP) تعیین شده توسط وزارت بهداشت، NSC و وزارت آموزش و پرورش را رعایت کنند.

وزارت آموزش و پرورش در تاریخ ۴ ژوئن مجموعه ای از دستورالعمل های مربوط به بازگشایی مدارس را منتشر کرد که در مورد اقدامات لازم برای حراست از دانش آموزان، معلمان، کارمندان و بازدید کنندگان، بوده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!