باغ وحش ملاکا مالزی Zoo Melaka

توریست مالزی – باغ وحش ملاکا (Zoo Melaka) یک پارک جانورشناسی با مساحت ۲۲ هکتار است که در کنار بزرگراه آیر کروه (مسیر فدرال ۱۴۳) در آیر کروه، ملاکا،...
توریست مالزی – باغ وحش ملاکا (Zoo Melaka) یک پارک جانورشناسی با مساحت ۲۲ هکتار است که در کنار بزرگراه آیر کروه (مسیر فدرال ۱۴۳) در آیر کروه، ملاکا، مالزی واقع شده است.

بیش از ۱۲۰۰ حیوان از ۲۱۵ گونه را می توان در باغ وحش مالاکا یافت. ملاکا دومین باغ وحش بزرگ در مالزی پس از باغ وحش ملی مالزی است. در سال ۲۰۰۷، به همراه کمپین “بازدید از مالزی”، باغ وحش مالاکا توسط ۶۱۹ هزار بازدید کننده بازدید شد! این میزان، بالاترین تعداد بازدید ثبت شده تاکنون از یک باغ وحش می باشد.

این باغ وحش از دهه ۱۹۶۰ میلادی وجود دارد که دارای پوشش گیاهی گرمسیری و منظره ای است که از گیاهان و جنگل های بارانی شبیه سازی شده برای بازدید کنندگان و حیوانات تشکیل یافته است. باغ وحش با کلوپ گلف آیر کرو و زمین گلف هم مرز است و به زیبایی و سبز بودن محیط اطراف می افزاید. باغ وحش اخیراً به مالکیت خصوصی منتقل شده است (قبلاً توسط اداره حیات وحش و پارک های ملی اداره می شد). هدف بهبود استاندارد و تقلید موفقیت آمیزی از راهبرد باغ وحش شبانه روزی سنگاپور است. همچنین این بدان معنی است که هزینه های پذیرش افزایش یافته است.

تاریخچه باغ وحش
این باغ وحش در سال ۱۹۶۳ به همراه باغ وحش ملی مالزی (باغ وحش نگارا) تأسیس شد، اما مدیریت آن بعدا توسط وزارت حیات وحش و پارک های ملی مالزی در سال ۱۹۷۹ بر عهده گرفته شد. این کار باعث افزایش عملکرد و سود آن و ارتقاء خدمات آن برای عموم شد. این باغ وحش دیدنی به عنوان پایگاه نجات حیات وحش نیز قبل از افتتاح توسط نخست وزیر وقت، تون دکتر ماهاتیر محمد در ۱۳ اوت ۱۹۸۷ مورد استفاده قرار گرفت. باغ وحش ملاکا مالزی، نقش های اصلی آن به عنوان پایگاه نجات و پناهگاه حیوانات بدون تغییر باقی می ماند. باغ وحش ملاکا هم اکنون بسیاری از پرندگان، دوزیستان، خزندگان، پستانداران و حشرات را در خود جای داده و دومین باغ وحش بزرگ مالزی پس از باغ وحش ملی در اولو کلنگ است.

حیوانات و امکانات باغ وحش
باغ وحش مالاکا اولین باغ وحش در مالزی بود که کرگدن های سوماتران را که به شدت در معرض خطر انقراض قرار داشتند، به نمایش گذاشت. این خانه حیوانات همچنین زیبایی های حیوانات محلی مانند کرگدن سفید، فیل های آسیایی، پاندای قرمز، گورخر مالزیایی، میمون، سنجاب، پیتون مولوروس، گرگ خاکستری، اسب وحشی مغولستان، پیتون درخت سبز، زرافه، ماکاو آبی و زرد و همچنین ببر هندوچینی و ببر مالایی را در معرض نمایش گذاشته است.

اگرچه، در سال ۲۰۰۷، باغ وحش توسط ۶۱۹۱۹۴ بازدید کننده با میانگین ۱۶۱۹ بازدیدکننده در روز بازدید شد! این میزان که بیشترین تعداد بازدید از زمان افتتاح این باغ وحش به شمار می رفت، به باغ وحش به اندازه ۹۰۰ هزار دلار آمریکا سود رساند. این باغ وحش همچنین با کاشت گیاهان عجیب و غریب و نادر در ضمن برچسب زدن آنها، یک محیط سبز، سالم و زیبا را حفظ می کند. این پوشش سبز به طور بالقوه می تواند باغ وحش را در روزهای بسیار گرم خنک کند و به طور نمادین از جنگل های بارانی تقلید نموده است. همچنین باغ وحش ملاکا دارای یک سرویس تراموا برای کمک به بازدید کنندگان خود می باشد. علاوه بر آن، رستوران A&W و یک کافه تریا در نزدیکی برج ساعت مینی سافاری واقع در نزدیکی مارینا زنورای نیز دارای امکاناتی برای غذا خوردن است.

مکان باغ وحش ملاکا
باغ وحش ملاکا با مزرعه تمساح ملاکا، مرکز تجارت بین المللی مالاکا، کالج یایسان سعد و کالج پزشکی ملاکا مانیپال همسایه می باشد. این باغ وحش دارای دروازه ای با طراحی مینانگ کابائو می باشد که از بزرگراه قابل توجه است.

ساعات کار باغ وحش
روزانه از ۹ صبح – ۶ بعد از ظهر.

زمان نمایش حیوانات:
دوشنبه – پنجشنبه: ۱۱ صبح و دو بعد از ظهر.
شنبه ها، یکشنبه ها و تعطیلات عمومی: ۱۰ صبح و ۱۴

مراسم فیل ها:
روزانه ۱۱ صبح و ۴ عصر

زمان فیل و اسب سواری:
شنبه ها، یکشنبه ها و تعطیلات عمومی ۱۰ صبح تا ظهر و ۲ بعد از ظهر – ۴ بعد از ظهر.

منبع: توریاب
پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!