بانک APIB پلی بین مالزی و چین در امور مالی اسلامی

توریست مالزی – بانک سرمایه‌گذاری آسیا اقیانوس آرام با هدف همکاری با مؤسسات مالی مالزی در جهت ارتقای تأمین مالی اسلامی در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند. به گزارش مالای...
توریست مالزی – بانک سرمایه‌گذاری آسیا اقیانوس آرام با هدف همکاری با مؤسسات مالی مالزی در جهت ارتقای تأمین مالی اسلامی در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کند.

به گزارش مالای میل، کریس وانگ مدیر اجرایی بانک سرمایه‌گذاری آسیا اقیانوس آرام موسوم به APIB، در بیانیه‌ای اعلام کرد: APIB می‌تواند پلی باشد که مالزی و چین را به هم وصل می‌کند. ما به عنوان یک بانک اسلامی خارج از کشور با پیشینه چینی، اطمینان داریم که با مشارکت در پروژه‌ها و حضور سرمایه‌گذاران چینی در ادغام دو جانبه نظام مالی مالزی و کل جهان اسلام همکاری خواهیم کرد. امور مالی اسلامی نیازی به یک سیستم بسته ندارد و می‌توان آن را به یک بازار مالی باز و پویا تبدیل کرد.

در ژوئن سال ۲۰۱۹، APIB مجوز ارائه خدمات مبتنی بر شریعت اسلامی خود را از دولت مالزی بدست آورد. در حال حاضر این بانک خدماتی مانند ارائه اوراق بهادار، تأمین مالی، مدیریت دارایی، مدیریت ثروت و بودجه را مبتنی بر شریعت اسلامی ارائه می‌دهد و در حوزه‌های امور مالی دیجیتال، محیط زیست، مواد معدنی شیمیایی، گردشگری و بهداشت فعال است.

APIB یک بانک سرمایه‌گذاری اسلامی فراساحلی است که در ژانویه سال ۲۰۱۵ تأسیس شده و دفتر مرکزی اصلی آن در کوالالامپور، پایتخت مالزی است. این بانک دفاتر نمایندگی دیگری هم در شانگهای و نانجینگ چین دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!