با ورود مالزی به موج جدید کووید، از ماسک صورت استفاده کنید

توریست مالزی – خیری جمال‌الدین، وزیر موقت بهداشت گفت: مردم باید در مناطق شلوغ و محصور از ماسک‌ صورت استفاده کنند، زیرا موج جدید کووید-۱۹ کشور را فرا گرفته...
توریست مالزی – خیری جمال‌الدین، وزیر موقت بهداشت گفت: مردم باید در مناطق شلوغ و محصور از ماسک‌ صورت استفاده کنند، زیرا موج جدید کووید-۱۹ کشور را فرا گرفته است.

به گزارش استار، خیری گفت: عموم مردم باید هوشیار باشند و در صورت آلوده شدن به روش TRIIS – آزمایش، گزارش، جداسازی، اطلاع رسانی و جستجو – پایبند باشند. وی افزود: داروی Paxlovid به بیماران پرخطر داده خواهد شد.

وی گفت: «امروز موارد کووید-۱۹ نزدیک به ۴۰۰۰ نفر رسیده است که حدود ۹۶ درصد متعلق به رده های ۱ و ۲ است. ما موجی از بیماری را تجربه می کنیم. بزرگ یا کوچک بودن موج به اقدامات ما بستگی دارد.» پیش از این، خیری گفته بود که کشور موج کوچکی از موارد کووید-۱۹ را به دلیل نوع فرعی Omicron XBB تجربه می کند.

در روز دوشنبه (۳۱ اکتبر) خیری گفته بود که انتظار می‌رود موارد ابتلا به کووید-۱۹ ناشی از نوع فرعی XBB در چند هفته آینده به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مورد افزایش یابد که اوج موج همزمان با GE15 است. وی به مردم یادآوری کرد که به ویژه با ورود کشور به دوره تبلیغات پانزدهمین دوره انتخابات سراسری مراقب باشند.

خیری همچنین کارکنان خط مقدم از جمله کارمندان کمیسیون انتخابات (EC) را که در طول GE15 در خدمت خواهند بود تشویق کرد تا واکسن دوز تقویت کننده دوم را دریافت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!