با کاهش شدید خون، دولت از مردم خواست برای اهدای خون اقدام کنند

توریست مالزی – افزایش موارد کووید -۱۹ بین ۳۱ مه تا ۲۵جولای منجر به کاهش شدید خون در سراسر کشور ، به ویژه دره کلانگ شده است. به گزارش...
توریست مالزی – افزایش موارد کووید -۱۹ بین ۳۱ مه تا ۲۵جولای منجر به کاهش شدید خون در سراسر کشور ، به ویژه دره کلانگ شده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر نور هشام عبدالله، مدیر کل بهداشت گفت: از جمله عوامل کمبود، نگرانی مردم و اهداکنندگان در مورد مسائل ایمنی در حین فرآیند اهدای خون و همچنین لغو برنامه های اهدای خون است. این روند نزولی بسیار نگران کننده است و می تواند بر ظرفیت درمان بیماران تأثیر بگذارد.

دکتر نور هشام گفت: وزارت بهداشت، مرکز ملی خون (PDN) و بانک های خون همیشه ایمنی اهداکنندگان خون، سازمان دهندگان کمپین اهدای خون و کارکنان را در اولویت قرار داده اند تا از روند ایمن اهدای خون اطمینان حاصل شود. هر بانک خون باید از روش های استاندارد عملیاتی (SOP) بر اساس ‘دستورالعمل های پیشگیری و کنترل در حین اهدای خون برای جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر کووید -۱۹’ پیروی کند تا ایمنی عمومی افزایش یابد.

به گفته وی ، دستورالعمل ها به تازگی مطابق با دستورالعمل های بین المللی به روز شده است که دارای SOP است و به اهداکنندگان خون و کارکنان بهداشتی نیاز دارد که قبل از ورود به محل های اهدای خون دارای گواهی سلامت باشند. این شامل انجام غربالگری اولیه بر روی اهداکنندگان تنها با کسانی است که هیچ علائمی از خود نشان نمی دهند، مبتلا به کووید -۱۹ نیستند یا در ۱۴ روز هیچ تماس نزدیکی با بیماران مبتلا به کووید -۱۹ نداشته و می توانند خون اهدا کنند.

وی گفت: ورود اهداکنندگان به مکان های اهدا همیشه کنترل و محدود به تعداد خاصی در یک زمان است تا از رعایت فاصله فیزیکی در حین فرایند اهدای خون اطمینان حاصل شود. میزهای ثبت نام، تجهیزات اهدای خون، تخت ها و توپ های استرس به طور مداوم توسط کارکنان بهداشت تمیز می شود. اهدای خون باید ادامه یابد حتی اگر کشور با بیماری همه گیر کووید -۱۹ روبرو باشد زیرا برای کمک به بیماران نیازمند آن است.

وی گفت: این شامل بیماران اورژانسی برای مواردی مانند حوادث یا عوارض در هنگام زایمان، نوزادان نارس که فاقد خون هستند، بیماران تالاسمی، بیماران سرطانی، بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و همچنین کسانی که نیاز به انجام عمل جراحی پیچیده دارند، می شود. تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کووید -۱۹ ، به ویژه کسانی که سابقه بیماریهای مزمن را داشتند، نیز نیاز به تزریق خون دارند.

دکتر نور هشام گفت: میزان متوسط ​​خون مورد نیاز در هفته برای استفاده بیماران در سراسر کشور ۱۴۰۰۰ کیسه خون است، از جمله در مراکز خون، که به ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کیسه خون در هفته برای تأمین بیمارستانهای دره کلنگ نیاز است.

وزارت بهداشت از عموم مردم خواسته تا بلافاصله برای اهدای خون در PDN ، PDN Donate Suite ، Midvalley Mall ، Puspanita Blood Donit Suite ، Precinct 10 ، Putrajaya و بانک های خون و همچنین کمپین های اهدای خون از طریق تلفن همراه برای اطمینان از خونرسانی کافی اقدام کنند. زمان در بیمارستان ها PDN در Jalan Tun Razak دوشنبه تا جمعه از ساعت ۷.۳۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر و از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر در آخر هفته کار می کند.

مجموعه PDN Donation Suite ، مرکز خرید Midvalley و مجموعه اهدا خون Puspanita، Precinct 10، Putrajaya روزانه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر کار می کنند.- برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

ده + هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!