بحران قتل دو فعال محیط زیست برای صنعت ۶۰ میلیارددلاری «روغن پالم»

توریست مالزی – قتل دو فعال محیط زیست مخالف تولید روغن پالم در اندونزی باعث شده است که نگاه‌ها به این صنعت معطوف شود. به گزارش فارس به نقل...
توریست مالزی – قتل دو فعال محیط زیست مخالف تولید روغن پالم در اندونزی باعث شده است که نگاه‌ها به این صنعت معطوف شود.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، فعالان حقوق بشر و محیط زیست بر این باورند که گردش سالانه ۶۰ میلیارد دلاری روغن پالم در جهان به نقض قوانین محیط زیست و حقوق بشر گسترده منجر می‌شود. روغن پالم پر استفاده‌ترین روغن خوراکی جهان است و در تولید مارگارین گرفته تا بیسکوئیت و صابون از این روغن استفاده می‌شود. اندونزی و مالزی ۸۵ درصد از روغن پالم جهان را تولید می‌کنند.

حدود ۱۰ روز پیش دو فعال محیط زیست در نزدیکی یک مزرعه پرورش پالم در شمال سوماترا به قتل رسیدند. فعالان محیط زیست و اصحاب رسانه در این کشور می‌گویند این دو نفر قبلا خبرنگارانی بودند که در زمینه مخالفت با شرکت‌های روغن پالم فعالیت می‌کردند.

پلیس هم مدیر یک شرکت تولید پالم را دستگیر کرده و اعلام کرده است وی با اجیر کردن چند نفر و پرداخت ۳ هزار دلار به آنها قتل دو خبرنگار مذکور را رقم زده است. دانا پریما، رئیس یک موسسه دفاع از حقوق بشر، معتقد است این اقدام شبهات درباره نقض قوانین حقوق بشری توسط شرکت‌های روغن پالم در اندونزی را تقویت می‌کند.

یکی از اقدامات غیرقانونی شرکت‌های تولید کننده روغن پالم از بین بردن جنگل‌ها و تبدیل کردن آن به مزارع پالم است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!