بدترین روزهای کووید ۱۹ برای مالزی هنوز فرا نرسیده است

توریست مالزی – یک هفته از زمان MCO 2.0 گذشته است و هیچ پیشرفتی در تعداد جدید آلودگی روزانه مشاهده نشده است. طی یک هفته گذشته، موارد روزانه جدید...
توریست مالزی – یک هفته از زمان MCO 2.0 گذشته است و هیچ پیشرفتی در تعداد جدید آلودگی روزانه مشاهده نشده است. طی یک هفته گذشته، موارد روزانه جدید بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ باقی مانده است و به این واقعیت اشاره دارد که ویروس در میان ما است و هیچ کس نباید آن را نادیده بگیرد. به دلیل وخامت اوضاع، دولت MCO را در سراسر کشور اعلام کرد به استثنای ساراواک.

به گزارش استار، بر اساس توضیحات وزارت بهداشت ، هنوز زود است که نتیجه بگیریم که MCO 2.0 بی اثر است زیرا ویروس یک دوره تأخیر دو هفته ای دارد و موارد مثبتی که در طی یک هفته گذشته دیده شده کسانی بودند کهخ قبل از MCO آلوده شده اند. به عبارت دیگر، ما فقط بعد از ۲۶ ژانویه خواهیم فهمید که MCO تا چه حد موثر بوده است. قوانین مانند اولین MCO در مارس گذشته سختگیرانه نبوده، اولاً ، پنج بخش ضروری اقتصادی این بار مجاز به فعالیت بودند و بعداً به برخی از بخش هایی که در ابتدا ممنوع شده بودند، اجازه فعالیت داده شد. به گفته دولت، این کار برای جلوگیری از تأثیر مقررات منع کامل آمد و شد در اقتصاد کشور بود.

وزیر دارایی تنگو زافرول گفت: اولین MCO در سراسر کشور در سال گذشته ۲،۴ بیلیون رینگت در روز برای این کشور هزینه داشت، اما این بار فقط ۶۰۰۰۰ RM در روز. اگرچه اجازه دادن به بخش های اصلی اقتصادی برای فعالیت معمول می تواند از ضرر اقتصادی روزانه جلوگیری کند، با این وجود قیمت بهداشت عمومی سنگینی باید پرداخت شود. در صورت اثبات بی نتیجه ماندن این رویه، دولت ممکن است مجبور به اقدامات شدیدتری شود.

وی گفت: بهتر است از مشکلات اقتصاد کوتاه مدت رنج ببریم تا این که اجازه دهیم بیماری همه گیر برای مدت طولانی ادامه یابد. اگرچه MCO در مارج سال گذشته تجربه دردناکی برای همه ما بود ، اما به نوعی موفق شدیم منحنی را در یک نقطه مسطح کنیم. اگر دولت سرانجام تصمیم به تمدید MCO فعلی بگیرد، باید SOP ها را تشدید کند، حتی در حدی که تمام فعالیت های اقتصادی را تعطیل کند، در غیر این صورت اگر MCO بارها و بارها تمدید شود ، ما حتی زیان بیشتری خواهیم دید. اکنون وضعیت واقعاً نگران کننده است.

از مجموعه موارد بیماری که بیشتر به کارگران مهاجر، کارخانه ها، مراکز خرید، زندان ها و بازداشتگاه ها مربوط می شود، اکنون خوشه های جدیدی در محیط های کار و حتی مراکز درمانی در حال ظهور هستند. همه اینها این واقعیت را برجسته می کند که ویروس نه تنها به جوامع ما نفوذ کرده بلکه به سرعت در حال گسترش است و ممکن است به زودی به سراغ شما یا اعضای خانواده، همکاران و دوستانتان بیاید.

رشد انفجاری در تعداد روزانه جدیدبیماری، سیستم مراقبت های بهداشتی ما را به شدت تحت فشار قرار داده است. این وزارتخانه اجازه داده که مراحل ۱ و ۲ پرونده های کووید – ۱۹ در خانه قرنطینه شوند و فقط در مراحل شدیدتر ۳ تا ۵ در بیمارستان پذیرش می شوند. قابل ذکر است که تعداد موارد شدید در عرض نیم ماه تقریباً دو برابر شده و به ۱۵ درصد رسیده است، زیرا بیماران بیشتر مجبور به استفاده از دستگاه تنفس می شوند. تعداد مراحل ۴ و ۵ در حال حاضر ۵ برابر در طول موج دوم بیماری سال گذشته است. تعداد تماس های نزدیک بیماران بیش از حد زیاد است، و این امر تقریباً غیرممکن است که مقامات بتوانند همه تماس های نزدیک را بررسی کنند. پرسنل مراقبت های بهداشتی ما دیگر قادر به ردیابی و اطلاع رسانی به موقع تمام تماس های نزدیک نیستند، و این امر باعث افزایش خطر گسترش در جامعه می شود.

دکتر نور هشام عبدالله ، مدیر بهداشت، پیش بینی کرده روزانه بیش از ۵۰۰۰ مورد در فوریه بر اساس نسبت R0 / Rt 1.2 افزایش یابد و در ماه بعد به ۸۰۰۰ افزایش یابد. به عبارت دیگر ، بدترین چیز در انتظار است. اگر ما نتوانیم زنجیره بیماری را بشکنیم عواقب غیر قابل تصوری در پیش خواهد بود! این ویروس کرونا ویروس معمولی نیست. اگرچه استفاده از واکسن ها امیدواری زیادی به بشریت می بخشد، اما گزینه های جدید به ما یادآوری می کنند که این جنگ به مدت طولانی ادامه خواهد داشت. ما برای شکست ویروس نمی توانیم فقط به خطوط مقدم حساب کنیم. همکاری هر یک از ما کاملاً تضمین شده است. خطوط مقدم جبهه از ابتدای شیوع بسیار فداکاری کرده اند ، از جمله زندگی گرانبهای خود را.

ما باید از فداکاری ایثارگرانه این قهرمانان خط مقدم قدردانی کنیم تا فداکاری های آنها بی فایده نباشد. ما باید کاملاً به همه SOP ها پایبند باشیم. این بهترین کاری است که می توانیم انجام دهیم تا قدردانی و احترام خود را به خط مقدم ادا کنیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!