برای کاهش چربی خون، روزی یک عدد آووکادو بخورید

توریست مالزی – آووکادو ممکن است آن نوع میوه‌ای نباشد که دوستش دارید، اما سرشار از فواید سلامتی قدرتمندی برای بدن شما است؛ از جمله توانایی آن در کاهش...
توریست مالزی – آووکادو ممکن است آن نوع میوه‌ای نباشد که دوستش دارید، اما سرشار از فواید سلامتی قدرتمندی برای بدن شما است؛ از جمله توانایی آن در کاهش سطح کلسترول بد.

به‌گزارش دویچه وله به نقل از دیکال‌اکسپرس، نتیاج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خوردن آووکادو، حداقل یک‌بار در روز می‌تواند کلسترول بد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌-عروقی را کاهش دهد. طبق یک کارآزمایی تصادفی که روی هزار نفر و توسط محققان دانشگاه ایوان پوگ در ایالت پنسیلوانیا، دانشگاه لوما لیندا، دانشگاه تافتس و UCLA انجام شد، کسانی که به‌مدت شش‌ماه در روز یک آووکادو می‌خوردند، شاهد کاهش سطح کلسترول ناسالم در بدن خود بودند.

محققان همچنین دریافتند شرکت‌کنندگانی که آووکادو می‌خوردند، رژیم‌های غذایی با کیفیت‌تری در طول دوره مطالعه داشتند. این مطالعه در تلاشی برای تعیین اینکه آیا خوردن آووکادو می‌تواند به کاهش وزن بدن، شاخص توده بدنی (BMI) و کاهش دور کمر کمک کند، انجام شد. این مطالعه نشان داد که مصرف منظم آووکادو باعث افزایش وزن، افزایش چربی شکم، چربی کبد و دور کمر نمی‌شود؛ با وجود اینکه آووکادو از نظر کالری متراکم است.

بدن به تولید دو نوع کلسترول معروف است؛ لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) و لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL). HDL به عنوان کلسترول خوب شناخته می‌شود و می‌تواند به خلاص شدن از کلسترول LDL در خون شما کمک کند. طبق گفته انجمن قلب آمریکا، مصرف رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع‌شده و ترانس می‌تواند کلسترول LDL شما را افزایش دهد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌-عروقی را افزایش می‌دهد.

یک آووکادو ۳۲۲ کالری دارد و سرشار از فیبر است و یک دانه از آن، به تنهایی ۱۳ گرم فیبر در خود جای داده است. آووکادو حاوی فیبر محلول است؛ نوعی فیبر که به جذب کلسترول در جریان خون و دفع آن شناخته شده است. خوردن حداقل ۳۰ گرم فیبر در روز همچنین می‌تواند به مدیریت وزن، کاهش فشار خون و بهبود سطح انسولین بدن کمک کند.

این تحقیق اخیراً در مجله ”انجمن قلب آمریکا” منتشر شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!