بررسی وضعیت روهینگیایی‌ها در دیدار نخست‌وزیر مالزی با کمیسر حقوق بشر

توریست مالزی – ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی در دیدار با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، آخرین تحولات مربوط به مسلمانان ایالت «راخین» میانمار و وضعیت آن‌ها را مورد...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی در دیدار با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، آخرین تحولات مربوط به مسلمانان ایالت «راخین» میانمار و وضعیت آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار داد.
به گزارش ایکنا؛ به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی، ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی، در رابطه با موضوع مسلمانان ایالت راخین با میشل باچلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان‌ ملل متحد گفت‌وگو کرد. این دیدار در پوتراجایا، پایتخت اداری مالزی انجام شد.
نحست‌وزیر مالزی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: گفت‌وگوی پرثمری با باچلت داشتیم.
وی افزود: در این دیدار همچنین درباره مسائل مربوط به حقوق بشر که هفته گذشته مالزی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرده بود، بحث شد. تغییرات آب‌ وهوایی و تأثیرات آن بر حقوق بشر با تأکید ویژه بر فاجعه مسلمانان روهینگیا از جمله این موضوعات بود.
باچلت پس از این دیدار، از مدرسه آوارگان راخین در غرب مالزی که از میانمار فرار کرده بودند، بازدید کرد. کمیسر عالی حقوق بشر از تحصیل روهینگیایی‌ها در مالزی و ساختن آینده‌ای بهتر، ابراز خرسندی کرد.
یادآوری می‌شود، نخست‌وزیر مالزی، با حضور در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان‌ ملل، از اقدامات تجاوزگرانه دولت میانمار در پاکسازی نژادی مسلمانان در ایالت راخین انتقاد و این اقدامات را «نسل‌کشی» خواند.
از ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی، شبه‌نظامیان و ارتش میانمار حمله نظامی و کشتار علیه روهینگیایی‌ها در ایالت راخین واقع در غرب میانمار به راه انداخته‌اند که بنابر اعلام منابع محلی و بین‌المللی این جنایات تاکنون منجر به کشته‌شدن هزاران نفر از مسلمانان این منطقه شده و بنا به اعلام سازمان ملل متحد، نزدیک به یک میلیون نفر نیز به بنگلادش فرار کرده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 − 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!