بررسی یک ادعای عجیب: در DNA ما پیام های مخفی فرازمینی ها نهفته شده است!

توریست مالزی – در این مقاله قصد داریم به بررسی یک ادعا و تئوری توطئه عجیب بپردازیم. برخی از نظریه پردازان توطئه معتقدند در DNA ما انسان‌ها، پیام های...
توریست مالزی – در این مقاله قصد داریم به بررسی یک ادعا و تئوری توطئه عجیب بپردازیم. برخی از نظریه پردازان توطئه معتقدند در DNA ما انسان‌ها، پیام های مخفی فرازمینی ها پنهان شده است!
به گزارش گجت نیوز، از دیرباز این سوال در ذهن بشریت بوده که آیا ما در این کیهان پهناور تنها هستیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال، هزاران سال است که در تلاش برای ساخت تلسکوپ‌های بزرگتر و قوی‌تر برای مشاهده نقاط دورتری از دنیا هستیم. اما آیا ممکن است رویکرد ما در تمامی این سال‌ها اشتباه بوده باشد؟ برخی از نظریه پردازان توطئه معتقدند به جای اینکه روی نقاط دوردست دنیا تمرکز کنیم، بهتر است سعی کنیم پیام های مخفی فرازمینی ها که در DNA خودمان نهفته شده را رمزگشایی کنیم!
مطمئنا در نگاه اول، حتی تصور اینکه ممکن است فرازمینی ها به نحوی در DNA ما پیام های مخفی پنهان کرده باشند، بنظر غیرمنطقی و باورنکردنی می‌آید. اما به هرحال درست مانند هر تئوری توطئه پرطرفدار دیگری، این تئوری توطئه هم بی دلیل پرطرفدار نشده است!

انسان؛ محصول هوش فرازمینی!
یکی از پرطرفدارترین تئوری های توطئه در رابطه با نحوه پیدایش انسان ها روی کره زمین، این است که تمام موجودات زنده سیاره ما، یا حداقل ما انسان‌ها، به نحوی توسط هوش فرازمینی ساخته شده‌ایم! برخی از طرفداران این تئوری حتی پای خود را از این هم فراتر می‌گذارند و می‌گویند انسان‌ها صرفا جهت انجام برخی آزمایشات، توسط فرازمینی ها ساخته شده‌اند و ما چیزی جز موش آزمایشگاهی فرازمینی ها نیستیم! اما برخی دیگر، رویکردی محافظه‌کارانه‌تر دارند و سعی می‌کنند با اشاره به تئوری علمی/فلسفی پَنسپِرمیا (Panspermia) نگاهی علمی‌تر به این موضوع داشته باشند.

تئوری پنسپرمیا به طور کلی اشاره به این دارد که حیات، به صورت پیش‌فرض و از اَزَل تا به ابد در سرتاسر کیهان وجود داشته و دارد. اما برخی اتفاقات باعث ایجاد اندام‌سانان یا موجودات زنده‌ای مانند انسان‌ها و حیوانات می‌شوند. واضح است که این تئوری به خودی خود اشاره به ساخته شدن بشر توسط هوش فرازمینی ندارد. اما برخی افرادی که به ساخته شدن انسان توسط هوش فرازمینی اعتقاد دارند، معتقدند تئوری پنسپرمیا به طور کلی، تئوری درستی است اما حیات به صورت پیش‌فرض در کیهان وجود ندارد و در عوض فرازمینی ها پکیج‌ها و بسته‌هایی را به دل فضا فرستاده‌اند که همین پکیج‌ها هم باعث شکل‌گیری حیات در کره زمین شده است.

تئوری‌ها و نظریه‌های دیگری هم در این رابطه وجود دارد. به عنوان مثال برخی تئوری پردازان توطئه معتقدند انسان‌ها در یک سیاره دیگر، مثلا مریخ، تکامل یافته‌اند اما سپس بنا به دلایلی تصمیم گرفته‌اند به زمین مهاجرت کنند! طرفداران این تئوری اعتقاد دارند دلیل اینکه در بسیاری از تمدن های باستانی به موجودات فرازمینی اشاره شده هم دقیقا همین موضوع است که اجداد ما انسان‌ها، موجودات فرازمینی بوده‌اند!

همانگونه که متوجه شدید، تئوری‌ها و نظریه‌های بسیار زیادی در رابطه با پیدایش انسان‌ها توسط هوش فرازمینی وجود دارد که بعضا تفاوت‌های مهم و قابل توجهی هم با یکدیگر دارند. اما یک شباهت بین تمام این تئوری‌ها وجود دارد و آن هم این است که پاسخ تمام سوال‌های ما در رابطه با وجود و یا عدم وجود موجودات فرازمینی، در DNA خود ما انسان‌ها نهفته شده است. از آنجایی که این افراد معتقدند منبع پیدایش انسان‌ها، مکانی غیر از کره زمین است، در نتیجه به عقیده آن‌ها در دی ان ای ما انسان‌ها اطلاعاتی در رابطه با مبدا و نحوه پیدایش ما وجود دارد؛ همه کاری که باید بکنیم، یافتن و رمزگشایی این اطلاعات است!

پیام های مخفی فرازمینی ها در DNA ما!
سال ۲۰۱۳ بود که دو دانشمند ادعا کردند داده‌هایی مرموز در DNA ما انسان‌ها وجود دارد که بسیار بعید است به صورت طبیعی بوجود آمده بوده باشند! این تیم دو نفره را یک فیزیکدان بنام ولادیمیر شِرباک (Vladimir Sherbak) و یک اختر زیست شناس بنام مَکسیم مَکاکوو (Maxim Makukov) تشکیل داده بودند. هردو دانشمند هم اهل کشور قزاقستان هستند. شرباک و مکاکوو معتقدند که ممکن است ما انسان ها توسط فرازمینی ها مهندسی ژنتیکی شده باشیم:
ما توسط موجوداتی که در منظومه‌های دیگر زندگی می‌کنند، مهندسی ژنتیکی شده‌ایم. اینکار ممکن است میلیون‌ها سال پیش، هنگامی که آن‌ها وارد کره زمین شده بودند، انجام گرفته شده باشد. یا ممکن است آن‌ها بسته‌های اطلاعاتی‌ای را در فضا منتشر کرده باشند که سپس این بسته ها به نحوی وارد کره زمین شده‌اند و با تغییر DNA اجداد نخستی‌سان و میمون مانند ما باعث پیدایش انسان‌ها در کره زمین شده باشند. ضمن اینکه ممکن است بذر حیات را خود این موجودات و بدون بازدید از کره زمین، به یک نحوی به سیاره ما فرستاده باشند.

احتمالا سوالی که اکنون برایتان بوجود آمده این است که مبنا و پایه و اساس ادعای این دو دانشمند قَزاق چیست؟ بهتر است پاسخ این سوال را از زبان خود آن‌ها بشنوید: دی ان ای انسان به طرزی عجیب، دارای دقت ریاضیاتی است. درواقع DNA ما دقیقا مانند قطعات کُدی است که کدنویسان و برنامه‌نویسان آن‌ها را خلق و توسعه می‌دهند. با بررسی بیشتر رشته های DNA به نظر می‌رسد که انگار در ساخت آن‌ها از یک زبان برنامه نویسی خاصی استفاده شده است. درست است که ما نمی‌توانیم در حال حاضر از این زبان برنامه نویسی بیگانه، سر دربیاوریم اما با توجه به اصول منطقی موجود در آن، می‌توانیم ادعا کنیم که این زبان برنامه‌نویسی واقعا وجود دارد. ضمن اینکه در DNA ما از سیستم‌های عددی دَه‌دَهی استفاده شده که بخاطر ذات سیستماتیک و دقت آن‌ها، بسیار بعید است که به طور طبیعی و اتفاقی به وجود آمده باشند. به نظر می‌رسد یک فرایند سیستماتیک باعث ایجاد آن‌ها شده است.
اما شرباک و مکاکوو صرفا به ذکر همین موارد بسنده نکرده‌اند و با ذکر مثال‌هایی، از ادعای خودشان دفاع می‌کنند. آن‌ها با بررسی دقیق DNA انسان به نتیجه جالبی دست پیدا کرده‌اند: یک الگوی عددی در دی ان ای ما وجود دارد که دائما در حال تکرار است و بنظر می‌رسد عدد ۳۷ نقشی کلیدی را در این الگوی عددی ایفا می‌کند. به عنوان مثال دمای بدن انسان، ۳۷درجه سلسیوس است. یا مثلا بر اساس آخرین تخمین‌هایی که تا کنون در رابطه با تعداد سلول‌های موجود در بدن انسان مطرح شده، بدن ما چیزی حدود ۳۷میلیارد سلول دارد. این موارد در کنار چندین مورد دیگر، به ما ثابت کرده که عدد ۳۷ به طرزی عجیب، دائما درحال تکرار در DNA و سیستم بدنی ما است.
به گفته این دو دانشمند، آن‌ها تاکنون موفق به کشف ۹ نمونه از تکرار عدد ۳۷ در DNA و به طور کلی بدن انسان شده‌اند. به گفته آن‌ها احتمال اینکه تمام این اعداد به صورت تصادفی و رندوم به وجود آمده باشند، یک در ۱۰ تریلیون است!
با وجود اینکه صحبت‌های این دو دانشمند قزاق به نظر جالب می‌رسد، اما واضح است که تئوری و ادعای آن‌ها چیزی نیست که بتوان به همین سادگی آن را تایید و یا حتی رد کرد. مطمئنا این تئوری هم درست مانند تمام تئوری های این چنینی دیگر، نیاز به بررسی های فراوانی دارد. متاسفانه دانش ما انسان‌ها از بدن خودمان و مخصوصا همین بحث DNA انسان بسیار اندک است. از آنجایی که ما تمام اطلاعات کافی را در رابطه با دی ان ای خودمان در اختیار نداریم، بسیار سخت می‌توانیم تئوری‌های این چنینی را تایید و یا رد کنیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!