برساتو از انور خواست به دلیل شوخی جنسیتی عذرخواهی کند

توریست مالزی – داتوک سری انور ابراهیم، ​​نخست وزیر، به دلیل شوخی جنسیتی با یک دانشجوی دختر در جریان یکی از گفتگوهای عمومی خود مورد انتقاد قرار گرفت و...
توریست مالزی – داتوک سری انور ابراهیم، ​​نخست وزیر، به دلیل شوخی جنسیتی با یک دانشجوی دختر در جریان یکی از گفتگوهای عمومی خود مورد انتقاد قرار گرفت و از او خواسته شد تا عذرخواهی رسمی کند.

به گزارش نیواستریت تایمز، ساشا، معاون رئیس دفتر حقوقی و قانون اساسی برساتو، گفت که انور باید علناً از دانشجویی که یعد از سؤالی که از او پرسیده شد و وی گفت که اگر خیلی جوانتر بود، شماره او را می‌خواست عذرخواهی کند.

وی گفت: این یک نمایش باور نکردنی از زبان تبعیض آمیز، تعصب آمیز و جنسیتی بود که توسط نخست وزیر ۷۵ ساله به آدریانا ۱۸ ساله انجام شد. نخست وزیر کشور چه نمونه ای برای جوانان ملت می گذارد؟ این که چه خوب است که هوش و ظرفیت زنان را نادیده بگیریم و در عوض با آنها به عنوان هدف معاشقه رفتار کنیم؟

ساشا گفت: «ما از نخست‌وزیر می‌خواهیم که بپذیرد که در یک تریبون عمومی اظهارنظر جنسیتی آشکار کرده است و از دانشجوی آسیب‌دیده و از همه کسانی که در این رویداد شرکت کردند و همچنین از ملت عذرخواهی کند». او همچنین از رهبران زن پاکاتان هاراپان و همچنین از دولت فدرال خواست که علیه ‘این نمونه آشکار تبعیض جنسیتی توسط رهبر خود’ صحبت کنند.

در خلال انجمن ‘Temu Anwar Negri Sembilan’ در دانشگاه ساینس اسلام مالزی، دانشجویی به نام آریانا از انور پرسید که چگونه مالزی می تواند در آینده به کشور درجه یک تبدیل شود و دولت و جوانان برای تحقق این آرمان چه کاری می توانند انجام دهند. او همچنین در مورد استراتژی پوتراجایا در مقابله با کاهش ارزش رینگیت پرسید.

در پاسخ، انور با ستایش از این که دانشجو با چه شیوایی سؤال خود را مطرح کرد، گفت: «اگر جوان بودم، شماره تلفن (تو) را می پرسیدم».

مدیر انجمن نیز سپس پاسخ داد: ‘اگر داتو سری (انور) شماره را دریافت کردید، لطفاً آن را به من نیز ارسال کنید.’

سپس انور در پاسخ گفت که او فقط شوخی می کند و همسرش، دکتر وان عزیزه وان اسماعیل، همیشه پخش زنده رویدادهای او را تماشا می کند.

ساشا گفت: سوالات مطرح شده توسط آدریانا جدی، اندیشیده شده و مستحق پاسخ مناسب بود. «مطمئناً اگر سؤال از طرف یک پسر یا یک مرد مطرح می شد، جواب مشابهی داده نمی شد. رفتار انور برخلاف شعارهای مدنی و دیگر شعارهایی است که او از هر مجمع و منبری تبلیغ می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!