برنامه واکسیناسیون کووید ممکن است تا پایان سال به اتمام برسد

توریست مالزی – پیش بینی می شود برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ قبل از پایان سال جاری به پایان برسد. به گزارش استار، وزیر هماهنگی، خیری جمال...
توریست مالزی – پیش بینی می شود برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ قبل از پایان سال جاری به پایان برسد.

به گزارش استار، وزیر هماهنگی، خیری جمال الدین گفت: بر اساس میزان کارایی و حرفه ای بودن وزارت بهداشت و در صورت رسیدن واکسن، واکسیناسیون طبق برنامه پیش خواهد رفت. علاوه بر این، در مرحله سوم، مراکز واکسیناسیون مگا،در استادیوم ها و مراکز کنفرانس، ایجاد می شود که باعث می شود افراد بیشتری به طور هم زمان واکسینه شوند.

خیری ، که همچنین وزیر علوم ، فناوری و نوآوری است، گفت: ما با چندین شرکت از جمله Pfizer توافق نامه امضا کرده ایم، و اگر آنها طبق توافق نامه عمل کنند، من معتقدم که می توانیم این کار را قبل از پایان سال جاری تکمیل کنیم، در حال حاضر علاوه بر Pfizer ، مالزی با چهار تولید کننده دیگر توافق کرده است، یعنی Sinovac از چین ، AstraZeneca (انگلستان) ، Gamaleya Sputnik V از روسیه و CamSinoBIO (چین) که هنوز توسط آژانس تنظیم مقررات دارویی ملی (NPRA) ارزیابی نشده است.

وی گفت: دولت همچنین پیشنهاد کرده است که واکسن تک دوز جانسون، ساخت ایالات متحده، ممکن است در مناطق روستایی که امکان دستیابی به آنها برای واکسن های دو دوز دشوار است، استفاده شود. در مورد مراکز واکسیناسیون مگا، خیری گفت که این در مرحله سوم (مرحله عمومی) ایجاد می شود زیرا بزرگترین مرحله در برنامه است.

فاز سه همچنین شامل برنامه ریزی بیشترین میزان تزریق واکسن خواهد بود، اگر امروز فقط صدها هزار مورد را شامل شود، اما در اواسط سال که فاز سه آغاز می شود ، برنامه تزریق واکسن به میلیون ها نفر می رسد. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!