برنج «گوشتی» پیوندی، اختراع دانشمندان برای قحطی، سربازان و فضانوردان

توریست مالزی – دانشمندان نوع جدیدی از غذای پیوندی پرورش داده‌اند – «برنج گوشتی» که می‌گویند می‌تواند منبع پروتئینی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست باشد. به...
توریست مالزی – دانشمندان نوع جدیدی از غذای پیوندی پرورش داده‌اند – «برنج گوشتی» که می‌گویند می‌تواند منبع پروتئینی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست باشد.

به گزارش بی بی سی، دانه‌های متخلخل این برنج با ماهیچه گوشت گاو و سلول‌های چربی که در آزمایشگاه رشد داده‌اند، پر شده است. این برنج ابتدا با ژلاتین ماهی پوشانده می‌شود تا به سلول‌های گوشت گاو کمک کند تا به بافت برنج بچسبند و طی ۱۱ روز در ظرف کشت آزمایشگاه به عمل می‌آید.

پژوهشگران می‌گویند این ابرغذای پیوندی ممکن است در آینده به عنوان «زمان قحطی، جیره نیروهای در جبهه یا حتی غذای فضانوردان” به‌کار بیاید. باید دید در صورت عرضه به بازار، آیا مصرف کنندگان از آن استقبال می‌کنند یا خیر. در گزارش مجله متر آمده است که به‌نظر می‌آید برنج هیبریدی کمی سفت‌تر و شکننده‌تر از برنج معمولی است، اما پروتئین بیشتری دارد.

به گفته تیم دانشگاه یونسی در کره جنوبی، پروتئین آن ۸ درصد و چربی‌اش ۷ درصد بیشتر است و در مقایسه با گوشت گاو معمولی، ردپای کربن کمتری دارد، زیرا روش تولیدش نیاز به دامداری‌های پرورش حیوانات را از بین می‌برد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!