بزرگ‌ترین قرارداد تجارت آزاد جهان اجرا شد، مالزی بزرگ‌ترین برنده این توافق

توریست مالزی – وزارت صنعت و بازرگانی مالزی اعلام کرد که اجرای توافق تجارت آزاد شراکت اقتصادی جامع منطقه‌ای که بزرگ‌ترین توافق تجارت آزاد جهان است، رسما آغاز شد....
توریست مالزی – وزارت صنعت و بازرگانی مالزی اعلام کرد که اجرای توافق تجارت آزاد شراکت اقتصادی جامع منطقه‌ای که بزرگ‌ترین توافق تجارت آزاد جهان است، رسما آغاز شد.

به نقل از راشاتودی، وزارت صنعت و بازرگانی مالزی اعلام کرد که اجرای توافق تجارت آزاد موسوم به شراکت اقتصادی جامع منطقه‌ای در این کشور رسما کلید خورده است. این توافق ۳۰ درصد جمعیت جهان و ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهان را در بر می‌گیرد. مالزی می‌گوید از نظر صادراتی بزرگ‌ترین برنده اجرای این توافق تجاری در بین کشورهای جنوب شرق آسیا است و پیش بینی کرده که ۲۰۰ میلیون دلار صادرات بیشتری خواهد داشت.

ای تی کوماراتا، عضو فدراسیون اتحادیه‌های تجاری مالزی در این رابطه می‌گوید: برای یک کشور ۳۲ میلیون نفری نظیر ما، ما باید به بزرگی بازار و دسترسی به بازارها نگاه کنیم. این قرار داد واقعا دسترسی ما را به بازار ۲.۵ میلیارد نفری باز خواهد کرد.

این توافق پس از ۸ سال مذاکره در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ شکل گرفته و ۱۵ کشور عضو آن هستند. در کنار کشورهای عضو اتحادیه آسه‌آن، ژاپن، چین، استرالیا، کره جنوبی و نیوزیلند عضو این توافق هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!