بهبود خدمات اتوگیت در فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA)

توریست مالزی – وزارت مهاجرت متعهد به بهبود خدمات اتوگیت در نقاط ورودی اصلی به کشور، از جمله فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) است. به گزارش نیواستریت تایمز، داتوک...
توریست مالزی – وزارت مهاجرت متعهد به بهبود خدمات اتوگیت در نقاط ورودی اصلی به کشور، از جمله فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) است.

به گزارش نیواستریت تایمز، داتوک روسلین، گفت: این وزارتخانه با همکاری وزارت کشور در نظر دارد تعداد اتو گیت ها را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده بازدیدکنندگان خارجی افزایش دهد. به افسران مهاجرت در مبادی ورودی برای مدیریت هجوم توریست آموزش های مستمر داده می شود. به بازدیدکنندگان نیز به طور مداوم یادآوری می شود که وظایف خود را مطابق با رویه های استاندارد انجام دهند.

استفاده از گیت‌های خودکار توسط بازدیدکنندگان خارجی از اول جون آغاز شد و در راستای اعلام دولت مبنی بر گسترش استفاده از آن در ۶۳ کشور برای مقابله با ازدحام ورود بازدیدکنندگان خارجی پس از همه‌گیری کووید ۱۹، آغاز شد.

وی گفت: «با ورود بیش از ۱۳ میلیون گردشگر خارجی به مالزی به دلایل مختلف، تعداد بازدیدکنندگان خارجی افزایش یافته است، و افزایش بازدیدکنندگان نیازمند یک فرآیند کارآمد و سریع است که امنیت ملی را به خطر نیندازد.» سرویس اتوگبت ثابت کرد که کارآمد بوده و توانست سرعت پردازش را ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در مقایسه با ۳۰ دقیقه انتظار در پیشخوان دستی افزایش دهد.

این سرویس قادر است با تسویه ۸۵ درصد از ورودی ها در عرض ۲۵ دقیقه، ازدحام در سالن ورود KLIA را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!