بهترین جزایر مالزی، اوج آرامشی بی انتها در کنار زیبایی

توریست مالزی – از جذابیت بین المللی Penang تا تعطیلات Perhentians، مجموعه متنوعی از جزایر مالزی گزینه ای از تعطیلاتی بزرگ را به شما ارائه می دهد. در اینجا، بدون هیچ نظم خاصی، ما ده مورد...


توریست مالزی – از جذابیت بین المللی Penang تا تعطیلات Perhentians، مجموعه متنوعی از جزایر مالزی گزینه ای از تعطیلاتی بزرگ را به شما ارائه می دهد. در اینجا، بدون هیچ نظم خاصی، ما ده مورد از بهترین جزایر مالزی را معرفی می کنیم.

 

۱.Perhentians: مخفی گاه هیپی


رفتن به آنجا شاید آسان نباشد اما مجمع الجزایر Perhentian در ساحل شمال شرقی Peninsular مالزی شرایطی طبیعی را برای کوهنوردان با کوله پشتی فراهم آورده است چرا که آب ها به قدری تمیز هستند که شما می توانید در قسمت ساحلی شنا کنید و همچنان به تماشای تنوع زندگی آبی بپردازید. ماهیگیران این ناحیه به تورلیدر شما تبدیل می شوند و شما را به قایق های کوچک شان برای شنا با کوسه ها و لاک پشت ها خواهند برد. هنگام غروب آفتاب، کافه های ساحلی کوسن هایشان را روی ماسه ها برپا می کنند در حالی که هنرمندان دور آتش به هنرشان می پردازند.

محل های اقامت: برای داشتن محل اقامتی با کیفیت در مالزی اقامتگاه ساحلی Tuna Bay را چک کنید.

چگونگی رفت و آمد:اتوبوس های منظم از ایستگاه اتوبوس Hentian Putra در کوالالامپور حرکت می کنند که ۹ ساعت مسیر آن طول می کشد. به طور جایگزین می توانید از فرودگاه کوالالامپور به Kota Bharu پرواز کنید و سپس یک تاکسی به بندر شهرستان Kota Bharu بگیرید.


۲.Tioman: جزیره ای برای کوله پشتی داران طبیعت دوست


اگرچه می توان از شهر (جوهور) در (مرسینگ) به تیامون در ایالت پاهانگ دسترسی پیدا کرد اما راه آبی مستقیم هم از سنگاپور وجود دارد. این جزیره تعطیلات محبوب در دو چیز شهره است که توسط رسانه ها و فروشندگان تبلیغ می شود. اول، نقشه دراماتیک این جزیره قطره ای شکل در دریای چین جنوبی به عنوان پس زمینه فیلم (جنوب اقیانوس آرام(۱۹۵۸) مورد استفاده قرار گرفت، در حالی که مجله تایم آن را یکی از زیباترین جزیره ها در دهه ۱۹۷۰ معرفی کرد. اگرچه یک جای ثابت و همیشگی برای سفرهای توریستی محسوب می شود و کمی از آنویژگی های عرفانی عجیب وغریب اش را از دست داده همچنان در مقایسه با مکان های هم عصرش در جنوب شرقی آسیا که ویژگی های خود از دست داده اند، وضعیت بهتری دارد. در میان حیوانات اولین حیوانات در سطح زمین، مارمولک های غول پیکری هستند که در دهکده (kampungs) مالزی در گشت و گذارند. نگران نباشید آن ها اغلب از انسان ها فراری اند.

محل اقامت: برای تجربه (بوتیک هتل) هتل JapaMala را امتحان کنید.

رفت و آمد: خدمات اتوبوس شهری در سراسر مالزی به مرسینگ وجود دارد. از اینجا تا اولین بندرگاه جزیره دوساعت قایق سواری دارد. همچنین تیامون یک فرودگاه کوچک دارد که ایرلاین Berjaya از آن به کوالالامپور و

 

۳.Langkawi: بهترین در خوشگذرانی


که هم مرز با تایلند واقع شده است، این شهر بخشی از ایالت مالزیایی (Kedah) است نه (Perlis) که در واقع همسایه اصلی آن است. مشهور است که به باور ساکنان، جزیره مالزی در ۱۸۱۹ زمانی که زنی به نام (Mahsuri) به جرم زنا محکوم به مرگ شد نفرین شده است. او قبل از مرگش، این کلمات را بیان کرد: در این جزیره برای هفت نسل هیچ صلح و رفاهی وجود نخواهد داشت . دوسال بعد (Langkawi) مورد تهاجم تایلند قرار گرفت و بسیاری از جمعیت آن بر اثر قحطی کشته شدند. بعد از آن این جزیره برای مدت طولانی تحریم شد. پیش از نخست وزیر محمد ماهاتیر سیاستمداران بزرگ مالزیایی که برج های پتروناس کوالالامپور و پیست مسابقه موتورسواری را بنا کردند، در سال ۱۹۸۶ تصمیم گرفتند این جزیره را به اقامتگاهی تفریحی تبدیل کنند. او این جزیره را معاف از مالیات اعلام کرد و از آن زمان تا کنون رشد Langkawi از لحاظ جذابیت با استراحتگاه های برجسته و با سواحل شنی زیبایش افزایش یافته است تا ستاره تعطیلات در مالزی باشد. بهترین راه برای سفر در این منطقه استفاده از تله کابین ۲۲۰۰ متری است که تا ارتفاع ۷۱۰ متری از سطح دریا بالا می رود. جالب آنکه همسر و فرزند (Mahsuri) بعد از هجوم تایلند به (Phuket) نقل مکان کردند و این همان جایی بود که نسل هفتم اولاد او در ۱۹۸۶ متولد شدند.

محل اقامت: هیچ جایی برای اقامت صاحب سبک تر از این هشت خانه مالزیایی که در مزرعه نارگیل ساخته شده نیست یا همیشه اقامتگاه های چهارفصلی در(Langkawi) وجود دارند.

 

۴.( Penang): غذا و فرهنگ


این مروارید خاورمیانه تاریخچه ای مفصل دارد. توسط کاپیتان فرانسیس لایت در ۱۷۸۶، پرنس جزیره والس ایرلند به محض آنکه این جزیره کشف شد، آن را به عنوان اموال یکی از جواهرات امپراطوری انگلستان ثبت کرد. در کنار آن (Melaka) و سنگاپور به عنوان یکی از حلقه های تنگاتنگ شناخته شده اند، زنجیره ای از پایگاه های مرزی که تجارت دریایی میان هند و بقیه منطقه آسیا را محدود می کنند. با این حال، اهمیت آن طی قرون کاهش یافت. قبل از آن که آن را به عنوان مقصد برای تعطیلات مالزی دوباره کشف کنند و به عنوان قطب فناوری اطلاعات متحول شود. امروزه تحت نظارت جدی اپوزیسیون مالزی و وزیر امور خارجه پنانگ (Lim Guan Eng)، این جزیره با افتخار گذشته خود را به نمایش می گذار. بیانیه یونسکو که در سال ۲۰۰۸ در مورد جورج تاون صادر شد، این مسئله را تضمین می کند. اما بهترین جاذبه آن غذاهای خیابانی از جاده (Macalister Penang laksa) تا برگ های موز موجود در غذاهای کوچک دریایی هندی در(Gurney Drive) است که تقریبا همه جا یافت می شود. همراه با طراحی پیشرفته قایق ها که برای جذب بازدید کننده بیشتر شامل سرمایه گذاری در حمل ونقل عمومی، برنامه درخت کاری، نقشه عابرپیاده و برنامه ای از نمایشگاه ها وفستیوال های فرهنگی جدید، این جزیره فوق العاده که کمی کوچکتر از سنگاپور است، یک بار دیگر خودش را در سطح جهانی به رخ می کشد.

محل های اقامت: از ۱۹۴۸، اخیرا اقامتگاه (Lone Pine) در ساحل شمالی جزیره بنا شده است، در حالی که برای کاوش های شهری بهتر از هتل پنانگ وجود ندارد که میراث ساختمان های قدیمی در مرکز شهر است. بیشترین توجه در میان عاشقان جاهای لوکس به هتل( theEastern Oriental ) است که بازسازی شده و جزو اموال کشورهای استعمارگر است.

رفت و آمد: پروازها از کشورهای سراسر جهان در فرودگاه بین المللی پنانگ است. از آنجا، تاکسی های ارزان می توانند شما را به مقاصد مختلف جزیره منتقل کنند یا می توانید اتوبوس فرودگاه به سمت شهر را سوار شوید.


۵.(Labuan):جزیره ی بانک داران


در ساحل شرقی مالزی، در مسیر باریک (Sarawak) و(Sabah) و(Labuan) یکی از سه ناحیه فدرال قرار گرفته است. شرایط خاص اش به عنوان مرکز بین المللی مالی کنار دریا و منطقه آزاد تجاری اش سبب جذب سرمایه های خارجی مالی می شود. به مدت طولانی، دولت مالزی با این جزیره به عنوان یکی از مراکز اصلی تجارت خارجی جهان به خوبی مراکز خاورمیانه ای مثل دبی و بحرین مواجه بود. در حالی که راه هایی برای رسیدن به شرایط یکسان داشت، این کشور رکورد رویای بزرگ و محقق کردن آن را داراست. برج های پتروناس و مسابقات سالانه گواه تحقق این رؤیا هستند. حتی اگر شما به سرویس های مالی و بانکی کاری ندارید، دلایل دیگری برای بازدید از این جزیره مثل غواصی وجود دارند. سال های سال، کشتی های زیادی در آب های کم عمق غرق شدند تا آنجا را به مکانی ایده آل برای غواصان تبدیل کردند. این مکان های غواصی را با نام های کشتی غرق شده آمریکایی، استرالیایی، بلو واتر و کشتی سیمانی می شناسند. همچنین یک قبرستان قدیمی جنگی وجود دارد که جشنی سالیانه برای ۳۹۰۰ نفر از سربازانی که در جنگ جهانی دوم کشته شدند، در آن برگزار می شود.

مکان های اقامت: برای هر دو ویژگی کیفیت و خدمات، دو گزینه میان the Tiara Labuanand و the Grand Dorsett وجود دارد.

رفت و آمد: پروازهای روزانه از فرودگاه لابوان به کوالالامپور و (کوتا کینابالو در صباح) وجود دارد. همچنین یک کشتی با تهویه هوای مناسب وجود دارد.


۶.(Layang-Layang):گوشه ای خلوت


این جزیره کوچک که فقط کمی با یک دیوار مرجانی که باند فرودگاه روی آن ساخته شده تفاوت دارد، در ۳۰۰ کیلومتری شمال غربی ایالتی با نام (Kota Kinabalu) قرار دارد و خود جزئی از این ایالت است. نیروی دریایی مالزی به منظور تثبیت حق حاکمیت این کشور بر مجمع الجزایر(Spratlys) واقع در دریای چین جنوبی اقدام به خشک سازی دریا در این مناطق نمود، البته این قسمت از دریا مورد ادعای چین، تایوان،ویتنام و فیلیپین نیز است. این شهر توسط آب های طبیعی تا ارتفاع ۲۰۰۰ متر محصور شده است، به عنوان یکی از ده محل غواصی در جهان رتبه بندی شده که به دلیل مجموعه چشمگیری از حیات آبی مورد توجه است. با توجه به حضور نیروی دریایی، صخره مرجانی بر اثر انفجارها و دیگر اقدامات مخرب کاملا آسیب دیده است که منجر به وضوح دید تا عمق بیش از ۴۰ متری می شود. به خصوص به گروه چکش ماهی هایی که گاهی اوقات شمارشان به صدها می رسد توجه داشته باشید، هرچند شما می توانید انتظار دیدن سفره ماهی ها، دلفین ها، باراکوداها و لاک پشت ها را داشته باشید.

محل اقامت: آسان ترین جواب و تنها گزینه موجود در شهر، اقامتگاه سنتی جزیره(Layang Layang) است که توسط گروه(Avillion) اداره می شود.

رفت وآمد: تنها راه به داخل وخارج از این جزیره در مالزی پرواز چارتر از(Kota Kinbalu) با قیمتی شامل پکیج های متنوعی است که توسط تنها هتل این جزیره به شما پیشنهاد می شود.

 

۷.(Sipadan): پیشنهادی برای شناگران فعال


در پایان ۲۰۰۲ طی گفتگویی با اندونزی، دادگاه قضاوت جهانیاعلام کرد که این جزیره متعلق به خاک کشور مالزی است. این کشور و ایالت صباح که جزئی از آن است، حق مالکیت را داراست. (Sipadan) اغلب به عنوان بهترین مکان برای غواصی به عنوان مرکز دریایی ترین زیستگاه این سیاره، رتبه بندی می شود. به منظور حفظ اکوسیستم آسیب پذیر این مقصد تعطیلات در مالزی در ۲۰۰۴ دولت دستور داد، تمام اقامتگاه های جزیره، غواصی شبانه را ممنوع کنند و روزانه تعداد غواصان بیش از ۱۲۰ نفر نشود. این حرکت تمام آب های اطراف را در بردارد تا زندگی در آن جریان داشته باشد. این مکان خانه ۳۰۰۰ نوع از ماهی، صدها گونه از مرجان، تعداد فراوانی از سفره ماهی ها و کوسه ها و جمعیت وسیعی از لاک پشت های سبز و منقاردار (گونه ای از لاک پشت) است. تا حدی که یک گورستان معروف لاک پشتدر آن وجود دارد، یک دخمه پرپیچ و خم زیر آب که متاسفانه بسیاری از موجودات دریایی را غرق کرده است.

محل اقامت: از آنجا که شما حق ندارید در خود (Sipadan) بمانید، نزدیک آن در اقامتگاه (Sipadan Kapalai Dive) که با چوب روی آب ساخته شده یا اقامتگاه (Sipadan Pom Pom) ساکن شوید.

رفت وآمد: یک پرواز ۵۵ دقیقه ای از (Kota Kinbalu) به شهر (Tawau) وجود دارد، راه آن با ماشین یک ساعت تا شهرک (Semporna) است، و بعد از آن یک قایق سواری ۴۰ دقیقه ای دارد.

 

۸.(Redang): برای تعطیلات تابستان


مجمع الجزایر(Redang) درواقع شامل ۹ جزیره است، به نام های: Lima، Paku Besar، Paku Kecil، Kerengga Besar، Kerengga Kecil, Ekor Tebu، Ling، Pinang وخود Redang است. همگی، یک پارک دریایی را شکل می دهند که در ۴۵ کیلومتری شرق (Peninsular) ایالت(Terengganu) مالزیقرار دارد. برخلاف پسرعموهای نزدیکش، جزایر(Perhentian) تا شمال پر از مسافران کوله به دوش است، (Redang) یک مقصد آسمانی با بیشترین پیشنهادات اقامتگاه های تفریحی است. بر این اساس، این جزیره همچنین دارای فرودگاه مخصوص خود است که توسط Berjaya Air اداره می شود و از سال ۲۰۰۴ به طور روزانه به فرودگاه (سووانگ) کوالالامپور و Changi سنگاپور رفت و آمد وجود دارد. علاوه بر مرجان های بی نظیر، جاذبه های اصلی (Redang)، شنا در عمق کم، غواصی و شیرجه و آب های روشن کریستالی است. مسیرتان را حتما به خط ساحلی نزدیک کنید چون قسمت های داخلی تقریبا غیرقابل عبور هستند، به جز جاده ای که فرودگاه و ساحل را به هم وصل می کند. در سال ۲۰۰۰، جزیره مالزی محل فیلم برداری یک فیلم هنگ کنگی به نام تعطیلات تابستان بود که با ستاره هایی مثل (Sammi Cheng) و (Richie Ren) ساخته شد. موفقیت فیلم موجب هجوم ناگهانی توریست ها به این منطقه شد.

محل اقامت: همان شرکت که تنها فرودگاه و ایرلاین پرواز را دارد، بهترین هتل را هم داراست. اگرچه بهتر است طرفداران فیلم به اقامتگاه (Laguna Redang) بروند، جایی که فروشگاه سوغاتی های رنگارنگ یک مکان کلیدی در فیلم “تعطیلات تابستانی” بود.

رفت وآمد: اگر شما نمی خواهید برای پرواز مستقیم هزینه کنید، جایگزین آنپرواز به (Kuala Terengganu) است و سپس سواری با ماشین و کشتی سواری برای رفتن به بندر(Merang)است.


۹.(Rawa):برای یک تعطیلات یک هفته ای


فرصت های زیادی برای اقامت در جزیره خصوصی سلطان نیست. (Rawa) تنها شانس است که متعلق به خانواده سلطان جوهور است، (Rawa) یک جزیره کوچک در ۱۶ کیلومتری ساحل (Peninsula) مالزی است. تنها دو اقامتگاه این جزیره مرطوب سفید رنگ را دربرمی گیرد، که با قایق از ساحل بندر مرسینگ قابل دسترسی است. به دلیل این ویژگی Rawa بیشتر توریست هایی را که به دنبال تعطیلاتی برنامه ریزی شده اند جذب می کند. در حالی که ساحل غربی آن یک کارت پستال فوق العاده است. باقی جزایر شامل صخره های سنگی غیر قابل دسترسی وساده است که مستقیما به دریا متصل می شوند. برای سر زدن به آن ها، راه آسان را انتخاب کنید و یا قایق اجاره کنید یا شروع به پیاده روی به سمت قسمت های مرتفع تر جزیره کنید که از آن ها امکان دسترسی به ساحل شرقی، ساحل جوهور و سایر ۱۲ جزیره ای که پارک آبی جوهور را تشکیل می دهند، وجود دارد. انتخاب محل اقامت تان محدود است. چون جاهای خالی به سرعت رزرو می شوند یا به وسیله جوانان سنگاپوری پر می شوند.

محل اقامت: تنها دو محل برای اقامت در این جزیره وجود دارد: اقامتگاه Rawa Island یا Alang’s Rawa.

رفت و آمد: از کوالالامپور، یک اتوبوس سوار شوید یا به سمت (مرسینگ) از سمتی که محل عزیمت کشتی ها است با ماشین بروید. در نظر داشته باشید که در فصل های خلوت (نوامبر و مارچ) قیمت بلیت کشتی به شدت کاهش می یابد.

 

۱۰.(Pangkor):مکان موردعلاقه محلی ها


برخلاف اندازه اش فقط ۸ کیلومتر مربع، (Pulau Pangkor) یکی از محبوب ترین سواحل تفریحی برای ساکنانش است. (Pangkor) یکی از در دسترس ترین جزایر است، که پر از مالزیایی هایی است که برای کمی استراحت و آرامش همه آخر هفته ها را به اینجا می آیند. به لحاظزندگی و شلوغی شبانه کم تردد است اما در عوض شما سواحل شنی خلوت و شمار عظیمی از غذاهای محلی شگفت انگیز و مردمی صمیمیخواهید دید.

محل اقامت: اقامتگاه Pangkor Island Beach را تجربه کنید.

رفت و آمد: پروازهای مستقیم از فرودگاه (Subang’s Sultan Abdul Aziz Shah) از طریق کوالالامپور وجود دارد. یا کشتی سواری سی دقیقه ای از شهر (Lumut) در دسترس است.

 

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده + چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!