بیانیه ضد پالم اروپا صدای مالزی را در آورد

توریست مالزی- کمیته پارلمان اروپا هفته گذشته در بیانیه ای بر وجود گواهینامه واحد به منظور تضمین واردات روغن پالم تولیدشده به اروپا تاکید کرد، اقدامی که واکنش روز...
توریست مالزی- کمیته پارلمان اروپا هفته گذشته در بیانیه ای بر وجود گواهینامه واحد به منظور تضمین واردات روغن پالم تولیدشده به اروپا تاکید کرد، اقدامی که واکنش روز پنجشنبه مالزی را در پی داشت.

‘ماه سیو کئونگ’ وزیر صنایع و کالاهای کشاورزی مالزی گفت که یک اقدام برای مالزی همکاری با قانونگذاران اروپایی است که می تواند باعث مطرح شدن نگرانی های مالزی شود.وی گفت: مالزی با این قطعنامه که پیامدهای منفی برای واردات  روغن پالم به اتحادیه اروپا و اثر تخریب کننده ای بر اقتصاد کشورهای تولید کننده این محصول دارد، به شدت مخالف است.وی گفت: منصفانه نیست محصولات دیگر وارداتی اتحادیه اروپا شامل این اقدامات نمی شوند، و این اتحادیه روغن پالم را به تنهایی برگزیند.

بیانیه اتحادیه اروپا که صنعت پالم را به بیابان زایی و ناپدید کردن اکوسیستم مرتبط دانسته همچنین خواستار برچسبی بر محصولات روغن پالم شده است که بیان کننده تولید پایدار روغن پالم باشد.

‘ماه سیو کئونگ’ تاکید کرد که مالزی به همراه سایر کشورهای تولیدکننده روغن پالم علیه بیانیه پارلمان اتحادیه اروپا که می تواند تهدیدی برای این صنعت باشد، موضع گیری می کند.وی با این عنوان که مالزی به عنوان صادرکننده و تولید کننده اصلی روغن پالم نسبت به پایدار بودن این محصول اطمینان داده است، این سئوال را مطرح کرد که چرا دیگر محصولات روغنی وارداتی به اتحادیه اروپا شامل این برچسب نمی شوند.

این مقام ارشد مالزیایی تصریح کرد در حال حاضر طرح گواهی ‘روغن پالم پایدار مالزی’ (MSPO) با هدف معرفی تولید روغن پالم پایدار و بر اساس تطابق با قوانین و مقررات داخلی از جمله پایبندی به مباحث کشاورزی و محیط زیست صادر می شود.

‘ماه سیو کئونگ’ تصریح کرد که تاکنون ۲۲۱ هزار و ۵۴۸۸ هکتار کشت پالم تحت این طرح مورد تایید قرار گرفته اند و تایید مقادیر باقی مانده نیز تا سال ۲۰۱۹ اجباری است. وی با این عنوان که ما اکنون طرح گواهی قابل قبولی را آغاز کرده ایم، اعلام کرد چیزی که اتحادیه قصد دارد به ما تحمیل کند دقیقا مناسب مالزی نیست.این مقام مالزیایی همچنین گفت که کشورش با همکاری اندونزی دلایل خود از جمله توسعه پایدار و محیط زیستی این صنعت و سهم آن نسبت به اقتصاد و تلاش های رفع فقر را ارائه می کند.

منبع: ایرنا


پاسخی ارسال کنید

*

*

19 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!