بیشتر بیماران کووید در سلانگور بدون علامت هستند

توریست مالزی – حدود ۲۰،۰۰۰ نفر برای غربالگری جامعه که به طور رایگان توسط دولت سلانگور ارائه شده بود، شرکت کرده بودند. به گزارش استار، تاکنون غربالگری در ۱۶...
توریست مالزی – حدود ۲۰،۰۰۰ نفر برای غربالگری جامعه که به طور رایگان توسط دولت سلانگور ارائه شده بود، شرکت کرده بودند.

به گزارش استار، تاکنون غربالگری در ۱۶ حوزه و ۵۶ منطقه سلانگور توسط Selcare انجام شده است که مدیر برنامه مراقبت های بهداشتی دولت ایالتی Skim Peduli Sihat است.

محد نور نصیر، مدیر Selcare گفت که بیشتر کسانی که آزمایش مثبت داشتند بدون علامت و از نظر جسمی سالم بودند. هیچ نشانه ای از آلوده بودن آنها وجود نداشت و بیشتر آنها به دلیل تماس نزدیک با شخص دیگری که مثبت آزمایش شده بود یا فقط در مورد وضعیت خود کنجکاو بودند، برای غربالگری مراجعه کرده بودند. اگر آنها آزمایش نمی شدند، همچنان در حال آلوده کردن افراد دیگر بودند.

یک دختر ۲۶ ساله گفت که با والدین و خواهر کوچکترش زندگی می کند، خودش را در اتاقش محدود کرده و مادر روزانه غذا از بیرون به او می دهد. وی در محل کار خود آلوده شده است و اگر شرکت او را برای آزمایش نفرستاده بود، نمی دانست که او کووید مثبت است.

محد نور خاطرنشان کرد که تعداد موارد مثبت پس از تعطیلات هاری رایا عید فطر به شدت افزایش یافته است. شاید این افراد از بازدید کنندگان یا در بازارهای ماه رمضان یا هاری رایا به ویروس مبتلا شده باشند.

دکتر زولکفلی احمد ، گفت: قرنطینه در منزل برای کسانی که بدون علامت هستند و شرایط زندگی مناسبی برای جداسازی در اتاق خواب خود را دارند بهترین است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 − 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!