بیش از ۱۰۰۰ روستایی بیکار در سیبو در آستانه گرسنگی

توریست مالزی – بیش از ۱۰۰۰ نفر در بخش سیبو پس از از دست دادن شغل و درآمد به دلیل تعطیل شدن بخش های کاری خود پس از اجرای...
توریست مالزی – بیش از ۱۰۰۰ نفر در بخش سیبو پس از از دست دادن شغل و درآمد به دلیل تعطیل شدن بخش های کاری خود پس از اجرای (MCO) در ۱۶ ژانویه، به شدت به کمک غذایی احتیاج دارند.

به گزارش نیواستریت تایمز، رئیس اتحادیه ملی ساراواک دایاک (SDNU) شعبه سیبو، گفت: افراد آسیب دیده از مناطق روستایی هستند که قبلاً به عنوان کارگر، آشپز در کافی شاپ ها، رستوران ها و بیستروها، آرایشگاه ، برق و جوشکاری، راننده و نگهبان،کارگر مغازه، نگهبان و نظافتچی مشغول به کار بودند. از ۲۶ ژانویه، آنها نام خود را برای درخواست کمک غذایی ارسال کرده اند، اما بسیاری از آنها شکایت داشتند که کمک غذایی را دریافت نکرده اند.

وی گفت: ما درخواست آنها را برای کمک غذایی از طریق WhatsApp دریافت کرده ایم و تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نام از طریق دفتر منطقه برای هماهنگی توزیع سبدهای غذایی به کمیته مدیریت فاجعه بخش ارسال کرده ایم.

چمبای گفت: آنان هیچ پولی برای خرید غذا برای خانواده هایشان ندارند، و فوراً به غذا احتیاج دارند و بسیاری از آنها در وضعیت بدی قرار دارند. ما معتقدیم که وضعیت آنها واقعی است. ۱۱ روز دیگر MCO 2.0 ادامه دارد، تا زمانی که فوراً کمک غذایی دریافت نکنند، وضعیت آنها بدتر خواهد شد. پس انداز آنها در صورت باقی ماندن، تمام خواهد شد. اگر چنین باشد، بسیاری از مردم گرسنه می شوند.

این سازمان همچنین نگران مردم روستا در صوبو جایا است که در وضعیت مشابهی قرار دارند، زیرا بسیاری از آنها نمی دانند چه کاری انجام دهند و برای کمک به کجا مراجعه کنند. وضعیت برخی از افراد ساکن در شهر صوبو واقعاً نگران کننده است. بسیاری از آنها می خواهند به longhouses خود برگردند، اما تحت MCO اجازه چنین کاری را ندارند. امید آنها اکنون به کمیته فاجعه است. هرچه کمک غذایی زودتر به آنها داده شود ، بهتر است. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

9 + 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!