بیوگرافی ملکه جدید مالزی Majesty Raja Zarith Sofiah

توریست مالزی – ملکه جدید مالزی متولد ۱۴ اوت ۱۹۵۹ در پراک و دومین دختر و سومین فرزند سلطان فقید پراک، پادوکا سری سلطان ادریس شاه دوم است. به...
توریست مالزی – ملکه جدید مالزی متولد ۱۴ اوت ۱۹۵۹ در پراک و دومین دختر و سومین فرزند سلطان فقید پراک، پادوکا سری سلطان ادریس شاه دوم است.

به گزارش استار، راجا زریث صوفیا تحصیلات اولیه خود را در کوالا کانگسار پراک گذراند، سپس برای ادامه تحصیل در کالج بانوان چلتنهام به انگلستان، رفت. او در کالج سامرویل دانشگاه آکسفورد تحصیل کرد و در سال ۱۹۸۳ مدرک لیسانس خود را در رشته Arts in Chinese Studies از دانشگاه آکسفورد گرفت. اعلیحضرت عنوان Permaisuri of Johor را همراه با مراسم تاجگذاری سلطان ابراهیم در ۲۳ مارچ ۲۰۱۵ دریافت کرد.

راجا زریث صوفیا در ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۲ با سلطان ابراهیم ازدواج کرد، زمانی که اعلیحضرت تونکو ماهکوتا جوهور بودند و عروسی سلطنتی سال بعد برگزار شد. این زوج سلطنتی دارای شش فرزند هستند.

اعلیحضرت شور و استعداد پدرش را برای هنر، به ویژه نقاشی به ارث برده است و در نمایشگاه های هنری بسیاری شرکت کرده است. وی همچنین یک نویسنده پرکار است و زمانی مقالاتی با عنوان “On Common Ground” برای New Straits Times و «Mind Matters» برای روزنامه استار نوشت و در سال ۱۹۹۵، چهار کتاب برای کودکان نوشت.

وی در حال حاضر مشاور سلطنتی جمعیت هلال احمر مالزی و رئیس بنیادی به نام او، یایاسان راجا زریث صوفیه در نگری جوهور (YRZSNJ) است.هدف YRZSNJ که در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ راه اندازی شد، ایجاد بودجه برای برنامه های آموزشی مختلف است. وی همچنین رئیس دانشگاه فناوری مالزی و رئیس بنیاد سرطان تونکو لاکسامانا جوهور است.

راجا زریث صوفیا از یک خانواده سلطنتی است که همیشه در کارهای خیریه به ویژه از طریق سازمان‌های غیردولتی فعالیت دارد و تلاش‌های مداوم و متنوع او برای ارتقای کیفیت زندگی در جامعه با دریافت مدرک افتخاری از سوی دانشگاه ناتینگهام در سال ۲۰۱۷ مورد تایید بین‌المللی قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۶، ملکه صندوق “Because We Care” را برای اطمینان از رفاه دانشجویان B40 در UTM و همچنین برنامه ‘Bangsa Johor Bahagia’ به ویژه برای کمک به گروه B40 در سال ۲۰۱۹ را راه اندازی کرد.

گهگاه از راجا زریث صوفیه دعوت می‌شود تا در کنفرانس‌های آکادمیک داخلی و بین‌المللی سخنرانی کند، وی در ماه می سال گذشته در کنفرانس OCIS-UTM با موضوع
“Imagining the Future: Climate Change, Health, and Food Security in Muslim Societies” سخنرانی کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!