تاکید بر همکاری پلیس های ایران و مالزی

توریست مالزی – رئیس پلیس مالزی در دیدار با سفیر کشورمان بر راه های تقویت همکاری های پلیس دو کشور تاکید کرد. به گزارش صداوسیما، “داتو سری عبدالحمید بدور...
توریست مالزی – رئیس پلیس مالزی در دیدار با سفیر کشورمان بر راه های تقویت همکاری های پلیس دو کشور تاکید کرد.

به گزارش صداوسیما، “داتو سری عبدالحمید بدور “رئیس پلیس مالزی در این دیدار با اشاره به تاریخ، تمدن و موقعیت ژئوپلیتکی جمهوری اسلامی ایران، نقش ایران در امنیت منطقه ای را بسیار مهم توصیف و علاقمندی کشورش را برای توسعه همه جانبه روابط دو کشور مورد تاکید قرار داد. وی ابراز امیدواری کرد با عبور از شرایط کرونا و امکان انجام سفر، گفتگوی روسای پلیس دو کشور انجام شود.

سفیر کشورمان نیز با اشاره به دعوت آقای روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران از پادشاه مالزی برای سفر به ایران، انجام این دیدار در زمان مناسب را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور بیان کرد. وی به تماس های مقامات عالیرتبه دو کشور در ماه های اخیر و عزم کشورمان برای تعمیق مناسبات دو جانبه و استقبال از تحرکات سازنده و مثبت مالزی در تحولات منطقه ای اشاره کرد.

آقای محمدی سلام فرمانده نیروی انتظامی کشورمان به رئیس پلیس مالزی و دعوت وی از این مقام ارشد مالزیایی را برای سفر به ایران ابلاغ کرد و با ابراز رضایت از مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه ای و همکاری های موجود بین دو کشور در امور انتظامی، خواهان تعامل و ارتباط نزدیک تر مقامات پلیس دو کشور شد.

همچنین در این نشست سفیر کشورمان با اشاره به وضع زندانیان محکوم ایرانی در مالزی خواست دولت این کشور موضوع انتقال آنها به ایران را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!