تایلند شرایط سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می کند

توریست مالزی – دولت تایلند به منظورِ تقویت صنعت گردشگری و سرمایه گذاری برای دوران پس از همه گیری ویروس کرونا ،از امسال با بازنگری در قوانین ،شرایط سرمایه...
توریست مالزی – دولت تایلند به منظورِ تقویت صنعت گردشگری و سرمایه گذاری برای دوران پس از همه گیری ویروس کرونا ،از امسال با بازنگری در قوانین ،شرایط سرمایه گذاری خارجی و صدور روادید گردشگری و کاری را تسهیل می کند.

به گزارش ایرنا از روزنامه انگلیسی زبان <استریت تایمز> در سنگاپور ، چایوتید کریداکورن مشاور نماینده نخست وزیر و از مدیران پیشین شرکت جی پی مورگان که به موازات دولت تایلند در قسمت سرمایه گذاری و اقتصاد در این کشور کار می کند گفت که دولت تایلند برای تقویت و تشویق سرمایه گذاری خارجی در این کشور و همچنین حمایت از صنعت آسیب دیده گردشگری در این کشور،شرایط زندگی و کار را برای متقاضیان آسان می کند. وی اظهار داشت مقامات تایلندی اعتقاد دارند که آسان کردن شرایط برای فعالیت شرکت های خارجی و متخصصان آنها باعث جذب بازنشستگان و مستمری بگیران غربی و در نهایت بهبود وضعیت اقتصادی آن کشور می شود.

براساس گزارش بانک مرکزی تایلند ، رشد ناخالص داخلی این کشور تا نهمین ماه سال ۲۰۲۲ به پیش از همه گیری ویروس کرونا نخواهد رسید بنابراین دولت برای افزایش سرمایه گذاری و گردشگری با اصلاح قوانین مهاجرت ، صدور روادید و کاهش مالیات برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد انگیزه می کند. صنعت گردشگری تایلند با کاهش گردشگران به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا کمترین درآمد را در ۱۲ سال گذشته داشته است. هند اعلام کرده است برای کمک به رونق اقتصادی تایلند در نظر دارد زمینه صادرات واکسن بهارات بیوتک برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون سراسری در این کشور را فراهم کند.

در پایان این گزارش آمده است تایلند تصمیم دارد زیرساخت های خود در صنعت خودروسازی و الکترونیک را با آوردن تکنولوژی های جدید توسط شرکت های خارجی به روز کند . به این ترتیب این کشور همزمان فرصت و زمینه ای برای سرمایه گذاری در کنار ارتقا صنایع خود فراهم می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!