تراشه‌ای در مغز برای کنترل کامپیوتر

توریست مالزی – در هفته اخیر ایلان ماسک یکی از پروژه‌های علمی خود را به نمایش گذاشت. تراشه‌ای با سیم‌ها و الکترودهایی استثنائی که با جراحی رباتی در مغز...
توریست مالزی – در هفته اخیر ایلان ماسک یکی از پروژه‌های علمی خود را به نمایش گذاشت. تراشه‌ای با سیم‌ها و الکترودهایی استثنائی که با جراحی رباتی در مغز قرار می‌گیرد.
به گزارش بی بی سی، این مجموعه به صورت بی‌سیم به یک گیرنده کوچک در پشت گوش متصل می‌شود که می‌تواند با یک کامپیوتر ارتباط برقرار کند. آقای ماسک امیدوار است که این سامانه بتواند در آینده گوشی‌های هوشمند را کنترل کند و شاید به نوعی تله‌پاتی یا دورآگاهی منجر شود. این دستگاه مانند واسطه‌های مغز و رایانه فعلی عمل کرده و می‌تواند علائم الکتریکی فرستاده‌شده توسط مغز را گردآوری و آنها را به یک رخداد تفسیر کند.
Neuralink، که در سال ۲۰۱۶ تأسیس شده، نسخه اولیه این سامانه را در موش صحرایی آزمایش کرده است. آقای ماسک همچنین خاطرنشان کرد که این دستگاه توانسته به یک میمون این توانایی را ببخشد که با یک کامپیوتر ارتباط برقرار کند. او گفت که آزمایش روی انسان ممکن است تا پایان سال آینده آغاز شود، هرچند این شرکت هنوز مجوزهای لازم را از اداره غذا و داروی ایالات متحده دریافت نکرده است.

تغییرات اینستاگرام
روزهای گذشته برای اینستاگرام روزهای پرخبری بود. یکی از این تغییرات، پنهان کردن تعداد لایک‌های یک عکس در برخی از کشورها از جمله استرالیا و ژاپن است تا “فشار روی کاربران را بردارد”.
در حال حاضر کاربران اینستاگرام می‌توانند تعداد کل لایک‌های پای یک عکس را ببینند اما در حالت جدید، دنبال‌کنندگان تنها نام یک کاربر و عبارت “و دیگران” (and others) را خواهند دید. هرچند صاحب حساب کاربری می‌تواند تعداد کل لایک‌های عکس خود را ببیند.
اینستاگرام گفت که آزمایش اولیه در ماه مه گذشته در کانادا انجام شده و در ادامه در استرالیا، زلاند نو، ایرلند، ایتالیا، ژاپن و برزیل اجرایی می‌شود. به گفته این شرکت، هدف این است که کاربران احساس کنند کمتر مورد قضاوت قرار می‌گیرند. در بیانیه اینستاگرام آمده: “این تغییر می‌تواند به مردم کمک کند تا کمتر درباره پسندیده شدن و بیشتر روی داستان‌گویی خود تمرکز کنند”.
اتفاق دیگر در اینستاگرام، تغییر قوانین این اپلیکیشن برای پاکسازی سریع‌تر حساب‌هایی است که قوانین را زیر پا می‌گذارند.
این شرکت اعلام کرده که چنین تغییراتی باعث خواهد شد تا حساب‌هایی که در طول مدت معینی قوانین را بارها زیر پا می‌گذارند، حذف کند. اینستاگرام تاکنون فقط حساب‌هایی را که “درصد مشخصی از محتوای ناقض قانون” منتشر می‌کردند، پاک می‌کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده + یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!