تست کووید – ۱۹ برای مسافران لنکاوی لغو شد

توریست مالزی – تست اجباری کووید، قبل از سفر به لنکاوی توسط وزارت بهداشت از ۱۲ اکتبر حذف شده است. به گزارش استار، وزیر بهداشت خیری جمال الدین گفت:...
توریست مالزی – تست اجباری کووید، قبل از سفر به لنکاوی توسط وزارت بهداشت از ۱۲ اکتبر حذف شده است.

به گزارش استار، وزیر بهداشت خیری جمال الدین گفت: این تصمیم پس از آن گرفته شد که تنها ۰.۴ درصد از مسافران قبل از عزیمت به لنکاوی در فرودگاه ها و پایانه های کشتی تست مثبت بوده اند. تا ۱۰ اکتبر، در مجموع ۵۴،۳۴۱ گردشگر تحت غربالگری Covid-19 (در طول اجرای طرح حباب سفر لنکاوی از ۱۶ سپتامبر) قرار گرفتند و از این تعداد ، تنها ۲۱۶ مسافر (۰.۴) تست مثبت داشتند و تنها یک گردشگر در لنکاوی علائم بیماری را نشان داد و تست کووید -۱۹ مثبت داشت. تحقیقات نشان داد که منبع بیماری در لنکاوی نبوده است.

خیری گفت: ابتکار حباب سفر هیچ خوشه ای در لنکاوی ایجاد نکرده است. با تصمیم دولت مبنی بر اجازه سفرهای بین ایالتی از ۱۱ اکتبر، این وزارتخانه تصمیم گرفته است که الزامات آزمایش اجباری برای ورود به لنکاوی را بررسی کند. پس از در نظر گرفتن تعداد کم مسافرانی که در طول غربالگری مثبت بودند، وزارتخانه تصمیم گرفت که الزامات آزمایش را متوقف کند. این قانون از ۱۲ اکتبر اعمال می شود.

خیری گفت:با این حال، گردشگران تشویق می شوند قبل از شروع سفر به لنکاوی، خودآزمایی کووید -۱۹ را انجام دهند تا خطر ابتلا به سایر مسافران کاهش یابد. شرایط واکسیناسیون کامل مسافران بزرگسال همچنان وجود دارد و باید رعایت شود. افرادی که به دلیل مثبت بودن کووید -۱۹ یا تماس های نزدیک قرنطینه می شوند، اجازه سفر را نخواهند داشت. در مورد کسانی که علائمی مانند سرفه، تب یا آنفولانزا دارند، توصیه می شود سفر خود را به تعویق بیندازند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!