تسویه حساب ۳.۹ میلیارد دلاری بانک گلدمن ساکس به دلیل رسوایی ۱MDB

توریست مالزی – نخست وزیر مالزی از تسویه حساب ۳.۹ میلیارد دلاری بانک گلدمن ساکس به دلیل رسوائی (۱MDB) استقبال کرد. به گزارش استار مالزی، موحدین گفت با این...
توریست مالزی – نخست وزیر مالزی از تسویه حساب ۳.۹ میلیارد دلاری بانک گلدمن ساکس به دلیل رسوائی (۱MDB) استقبال کرد.

به گزارش استار مالزی، موحدین گفت با این تسویه حساب، و وجوهی که وزارت دادگستری ایالات متحده قبل از این بازپرداخت کرده است، در کل ۴.۵ میلیارد دلار مالزی دریافت کرده است. دولت در تلاش برای باز پس گیری سایر دارایی ها از افراد و طرف های درگیر در رسوایی ۱MDB است.

وی همچنین از وزارت دارایی، دادستان کل، کمیسیون بورس اوراق بهادار، کمیسیون مبارزه با فساد مالزی (MACC) ، مرکز ملی جرایم ضد مالی و تیم مذاکره کنندگان در تلاش برای دستیابی به تسویه حساب تشکر کرد. وی گفت: این موفقیت در راستای تلاشهای ما برای بازگشت حقوق و دارایی های مردم مالزی است.

پیش از این ، وزارت دارایی اعلام کرده بود که گلدمن ساکس برای جمع آوری عوارض و مطالبات مربوط به سه معامله اوراق قرضه که بانک سرمایه گذاری برای ۱MDB ساخته و تنظیم کرده بود ، با تسویه حساب کلی ۳.۹ میلیارد دلار موافقت کرده است. این تسویه حساب شامل پرداخت نقدی ۲.۵ میلیارد دلار آمریکا و ضمانت برای بازپرداخت کامل حداقل ۱.۴ میلیارد دلار آمریکا در دارایی هایی بود که برای درآمد حاصل از انحراف از سه معاملات اوراق قابل ردیابی بودند. پیش از این دولت، گلدمن ساکس و ۱۷ مدیر سابق واحدهای خود را به اتهام گمراه کردن سرمایه گذاران در فروش اوراق بهادار در کل ۶.۵ میلیارد دلار آمریکا متهم کرده بود.

براساس اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده، گلدمن ساکس در ازای کار خود با ۱MDB مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

10 + 10 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!