تصمیم گیری در مورد واکسن بوستر به هفته آینده موکول شد

توریست مالزی -کارشناسان برنامه ایمن سازی ملی (NIP)، هفته آینده تصمیم می گیرند که آیا کشور برای سال آینده باید واکسن های تقویت کننده (بوستر) سفارش دهد یا نه....
توریست مالزی -کارشناسان برنامه ایمن سازی ملی (NIP)، هفته آینده تصمیم می گیرند که آیا کشور برای سال آینده باید واکسن های تقویت کننده (بوستر) سفارش دهد یا نه.

به گزارش مالیزیا کینی، خیری جمال الدین گفت: گروهی از کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند و انتظار می رود تا آن زمان توصیه هایی ارائه دهند، از جمله در مورد مخلوط کردن واکسن و دوزهای تقویت کننده واکسن. ما منتظر اظهار نظر گروهی از متخصصان به ریاست دکتر Kalaiarasu Peariasamy هستیم، که هفته آینده اعلام می کنند که آیا به دوزهای تقویت کننده احتیاج داریم یا خیر.

وی گفت: آنها همچنین پاسخ خواهند داد که آیا می توانیم واکسن های ناهمگن بزنیم. برخی از کشورها این روش را به دلیل اختلال در تأمین واکسن در پیش گرفته اند. هفته آینده متخصصان اعلام خواهند کرد که آیا مخلوط کردن واکسن ها ایمن است و اگر کسانی که دو دوز واکسن را کامل کرده اند آیا می توانند نوع دیگری از واکسن را به عنوان دوز تقویت کننده دریافت کنند یا خیر؟

به گفته وی، مالزی بحث و گفتگو با چندین تولید کننده واکسن را نیز برای خرید در سال آینده آغاز کرده است، به ویژه با شرکت Pfizer-BioNtech که واکسن Cominarty را تولید می کند. این واکسن کووید – ۱۹ برای ایمن سازی کودکان در حال تولید است و انتظار می رود تا سال آینده آماده شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!