تعطیلی پارلمان مالزی در پی کشف موارد ابتلا به کرونا در کارکنان

توریست مالزی – در پی گزارش منتشر شده از شیوع بیماری کرونا در ساختمان پارلمان مالزی و کشف موارد ابتلا در میان کارکنان این ساختمان، جلسه ویژه امروز نمایندگان...
توریست مالزی – در پی گزارش منتشر شده از شیوع بیماری کرونا در ساختمان پارلمان مالزی و کشف موارد ابتلا در میان کارکنان این ساختمان، جلسه ویژه امروز نمایندگان نا تمام مانده و پارلمان به تعطیلی کشیده شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، به گفته رسانه های مالزی، با تعطیلی پارلمان، فشارها بر «محی الدین یاسین» نخست وزیر این کشور برای استعفا بیشتر شده است.

از سوی دیگر، پادشاه مالزی نیز هفته گذشته در اقدامی نادر، خواستار لغو کلیه مقررات صادر شده از سوی دولت در زمینه کرونا شده و خواسته بود تا لغو این مقررات در پارلمان به رای گذاشته شود؛ موضوعی که دولت یاسین با آن مخالفت کرده و گفته بود نیازی به لغو مقررات نیست.

با این حال، جلسه پارلمان برای بررسی احکام مذکور برگزار شد که نهایتاً با کشف تعدادی مبتلا به کرونا در محل ساختمان پارلمان به تعطیلی کشیده شد. این در حالیست که «انور ابراهیم» رهبر مخالفان دولت همچنان پیگیر استیضاح نخست وزیر مالزی و تحت فشار قرار دادن وی جهت استعفا است.

لازم به ذکر است پارلمان مالزی برای نخستین بار در سال جاری میلادی، در تاریخ ۲۶ جولای به دلیل شیوع کرونا در میان کارکنان و ابتلای دستکم ۱۱ تن از کارکنان به این ویروس، تعطیل شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 − سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!