تغییرات آب و هوایی به مالزی نیز کشیده شد

توریست مالزی – در حالی که بقیه کشور اکنون گرما را احساس می کنند، خشکسالی به شدت بر کشاورزان مناطق مختلف کداح تأثیر می گذارد. به گزارش استار مالزی،...
توریست مالزی – در حالی که بقیه کشور اکنون گرما را احساس می کنند، خشکسالی به شدت بر کشاورزان مناطق مختلف کداح تأثیر می گذارد.

به گزارش استار مالزی، در شهرهای Sungai Jagong ، Kampung Charok Kering و Lubuk Reba در Pendang نهال ها از ابتدای ماه نوامبر شروع به خشک شدن کردن. کشاورزان می گویند که فصل طولانی مدت خشک سالی باعث آسیب بیشتر به محصولات آنها می شود.

بیشتر کشاورزان این منطقه از چند ماه پیش اقدام به کاشت فصل جدید کردند اما اکنون چشم انداز برداشت محصول آنها صفر شده است. آنها می گویند اگر چند هفته دیگر باران نبارد و اگر تأمین آب برای ما نباشد، به احتمال زیاد همه محصولات خود را از دست خواهیم داد. ماه رمضان نزدیک است و ما برای فصل کاشت جدید به درآمد نیاز داریم.

عبدالله ، رئیس سازمان کشاورزان پندانگ جنوبی گفت: ‘در گذشته، در فصل خشک چنین نبود. ما هنوز می توانستیم آب را از سونگای پاندانگ به مزارع خود بکشیم، اما اکنون ، این رودخانه در حال خشک شدن است. ما نمی توانیم کاری انجام دهیم. این رودخانه نسل های زیادی منبع آب طبیعی کشاورزان بوده است.

وی گفت: ‘در بعضی جاها، کشاورزان ۵۰٪ محصولات خود را از دست می دهند. اما اگر این وضعیت ادامه یابد، کلیه محصولات از بین خواهند رفت. ‘او ابراز امیدواری کرد که دستگاه های ذیربط به کشاورزان کمک کنند.

وی گفت: وضعیت فعلی ناشی از گرم شدن کره زمین و تغییر اوضاع است. ‘تغییر آب و هوا واقعی است و بر کشاورزی تأثیر می گذارد و قرار است بر امنیت غذایی ما نیز تأثیر بگذارد.’

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده + 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!