تمام بخش های اقتصادی مجاز به فعالیت تحت SOP هستند، منهای مراکز صرف غذا

توریست مالزی – وزارت تجارت و صنایع بین المللی (میتی) اعلام کرد، تمام بخش های اقتصادی در شش منطقه سلانگور که تحت دستور کنترل حرکت (MCO) هستند، می توانند...
توریست مالزی – وزارت تجارت و صنایع بین المللی (میتی) اعلام کرد، تمام بخش های اقتصادی در شش منطقه سلانگور که تحت دستور کنترل حرکت (MCO) هستند، می توانند طبق روال معمول کار کنند.

به گزارش استار، در این اعلامیه آمده است که دولت موافقت کرده که به همه بخش های اقتصادی، از جمله بخش تولید، اجازه دهد به جز فعالیت هایی که در ‘لیست منفی’ SOP های عمومی MCO 3.0 ذکر شده است، فعالیت کنند. همچنین کار در خانه و فقط یک سوم پرسنل مدیریت در هر زمان در دفتر کار، در این مناطق اعمال می شود.

‘SOP های عمومی MCO 3.0 براساس SOP های MCO موجود است، با این تفاوت که مجاز به صرف غذا نیست. ‘این SOP ها در وب سایت شورای امنیت ملی به آدرس www.mkn.gov.my قابل دسترسی است.

میتی اعلام داشت: شرکت ها باید به SCO های MCO 3.0 پایبند باشند و همچنین احکام کار از خانه را رعایت کنند، یعنی ۳۰٪ از مدیریت می تواند در دفتر حضور داشته باشد، در حالی که حضور کارکنان پشتیبانی توسط کارفرمایان تعیین می شود.

این وزارتخانه همچنین از صنایع خواسته است تا با دولت همکاری کنند زیرا با استفاده از Hotspot Identification for Dynamic Engagement (HIDE)، نوعی سیستم هشدار سریع، اجرا می شود. ‘HIDE می تواند مکان های پر خطر را که منبع بیماری هستند را شناسایی کند. شرکت هایی که SOP را رعایت نمی کنند با اقدامات قانونی و همچنین تعطیلی موقت کار خود روبرو می شوند.

این وزارتخانه همچنین از همه آژانس های دولتی ایالتی از جمله مقامات دولت محلی خواست تا پیش قدم باشند و با دولت فدرال همکاری کنند تا اقدامات اجرایی را تشدید کنند.

مناطق هولو لانگات، پتالینگ، گومبک کلنگ، کوالا لانگات و سپانگ از ۶ تا ۱۷ می تحت MCO قرار می گیرند، در حالی که سه منطقه دیگر – کوالا سلانگور، ساباک برنام و هولو سلانگور – تحت MCO مشروط باقی می مانند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!