تمام محل های ذکر شده در سیستم HIDE باید به مدت سه روز بسته شوند

توریست مالزی- همه محل ها و بازارهای ذکر شده در Hotspots Identification for Dynamic Engagement (HIDE) به مدت سه روز بسته می شوند. به گزارش استار، وزیر دفاع گفت:...
توریست مالزی- همه محل ها و بازارهای ذکر شده در Hotspots Identification for Dynamic Engagement (HIDE) به مدت سه روز بسته می شوند.

به گزارش استار، وزیر دفاع گفت: همه بازارهای ماه رمضان و عیدفطر در مناطق کنترل حرکت از روز دوشنبه (۱۰ می) بسته خواهند شد. از جمله بازارهای ماه رمضان که به عنوان نقاط احتمالی در سیستم HIDE علامت گذاری می شوند، لورونگ توانکو عبدالرحمن، کوالالامپور و حوزه ۳ پوتراجایا بودند.

اسماعیل صبری در بیانیه ای روز شنبه (۸ می) گفت که دولت دائماً در حال بررسی مراحل استاندارد عملکرد خود است و در صورت افزایش موارد روزانه، آن را سخت تر می کند. روند افزایش موارد در کشور نگران کننده است، همراه با کشف انواع جدید ویروس کرونا که منجر به MCO های هدفمند شد که در کداح، سلانگور، جوهور ، پنانگ و پاهانگ اجرا می شوند، قبل از اینکه مناطق در این ایالت ها به مناطق قرمز تبدیل شوند.

اسماعیل صبری گفت که اجرای MCO بر اساس سیستم تازه معرفی شده HIDE انجام می شود که به طور مشترک توسط بانک نگارا مالزی و وزارت بهداشت انجام می شود. اگر سیستم HIDE مواردی را در محلی تشخیص دهد، دولت برای بستن موقت آن منطقه و اجرای MCO، ارزیابی ریسک را به همراه وزارت بهداشت انجام می دهد.

وی گفت که اجرای این قانون توسط پلیس، نیروهای مسلح، وزارت بازرگانی داخلی و وزارت مصرف و همچنین شوراهای محلی انجام خواهد شد. برای اطمینان از عدم ایجاد سردرگمی، هرگونه اجرای MCO در این کشور پس از تصمیم گیری در جلسه شورای امنیت ملی توسط دولت فدرال اعلام خواهد شد.

اسماعیل صبری همچنین گفت که فعالیت های ورزشی و تفریحی در فضاهای آزاد مجاز است. فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متر باید در همه زمان ها تمرین باشد.

سفرهای بین ایالتی و بین منطقه ای بدون تأیید پلیس از ۱۰ می تا ۶ ژوئن مجاز نیست.

کلیه فعالیت های اجتماعی، آموزشی و اقتصادی که گروههایی از افراد را درگیر می کند نیز مجاز نیست. این شامل تمام وظایف رسمی و اجتماعی دولت و بخش خصوصی است. این تصمیم پس از دو هفته بررسی خواهد شد.

اوایل روز شنبه، خیری جمال الدین وزیر هماهنگی برنامه ایمن سازی ملی کووید – ۱۹ گفت که تمام مکان های موجود در سیستم HIDE خوشه های کووید – ۱۹ نیستند اما در صورت عدم اقدام پیشگیرانه، این امکان را دارند که به یکی تبدیل شوند.

در اولین لیست سیستم HIDE صد و پنجاه و یک (۱۵۱) نقطه کانونی شناسایی شده است که عمدتا شامل مراکز خرید در سراسر کشور و همچنین رستوران ها و بازارها است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!