تمدید مقررات منع آمد و شد مشروط برای دو هفته دیگر

توریست مالزی – شورای امنیت ملی (NSC) با تمدید مقررات منع آمد و شد مشروط (CMCO) در سلانگور، جوهور، کلانتان، کوالالامپور، پنانگ و ساراواک موافقت کرده است. به گزارش...
توریست مالزی – شورای امنیت ملی (NSC) با تمدید مقررات منع آمد و شد مشروط (CMCO) در سلانگور، جوهور، کلانتان، کوالالامپور، پنانگ و ساراواک موافقت کرده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، وزیر دفاع داتوک سری اسماعیل صبری گفت: این تمدید برای ۱۵ ایالت از ۱۵ تا ۲۸ آوریل اعمال می شود، در حالی که برای ساراواک تا ۲۶ آوریل است. در همین حال، پرلیس، ملاکا، پاهانگ، ترنگانو، صباح، پوتراجایا، لابوان، پراک و نگری سمبیلان همچنان تحت فرمان مقررات منع آمد و شد بازیابی (RMCO) قرار می گیرند.

اسماعیل صبری گفت: این تمدید به دلیل روند ناپایدار ویروس جدید کووید – ۱۹ است که در سراسر کشور شناسایی شده و پس از آن نرخ بیماری کووید – ۱۹ (Rt) به ۱.۰۶ افزایش یافته است. ایالت هایی که روند نزولی ویروس جدید را نشان داده اند، پرلیس، کداح، پراک، سلانگور، نگری سمبیلان، ملاکا، جوهور، ترنگانو و صباح و ایالت هایی که روند ناپایداری را نشان می دهند پنانگ، کوالالامپور، پاهانگ و لابوان هستند در حالی که ایالات کلانتان و ساراواک روند صعودی دارند.

وی همچنین گفت سفرهای بین ایالتی ممنوع خواهد بود، به جز فعالیت های گردشگری از طریق آژانس های مسافرتی ثبت شده در وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ برای ایالت های تحت RMCO. اما سفرهای بین منطقه ای، به استثنای صباح و ساراواک، به دلیل تصمیم گیری های انجام شده توسط دولت های ایالتی مجاز است.

اسماعیل صبری همچنین گفت که دولت موافقت کرده که از ۱۳ آوریل تا ۲۶ آوریل دستور کنترل پیشرفته حرکت (EMCO) را در Kampung Meruntum در پوتاتان، صباح اعمال کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!