تهیه پیش نویس طرح ملی بازیابی ۲.۰ / امکان اجازه ورود به برخی از کشورها

توریست مالزی – پس از اینکه همه ایالت ها به فاز ۴ NRP رسیدند، دولت در حال تهیه پیش نویس طرح ملی بازیابی ۲.۰ (NRP 2.0) است. به گزارش...
توریست مالزی – پس از اینکه همه ایالت ها به فاز ۴ NRP رسیدند، دولت در حال تهیه پیش نویس طرح ملی بازیابی ۲.۰ (NRP 2.0) است.

به گزارش نیواستریت تایمز، تان سری محی الدین یاسین، رئیس شورای ملی بازیابی (NRC) گفت که تیمی برای بحث و پیش‌نویس دستورالعمل‌های NRP 2.0 ایجاد خواهد شد. ‘تیم نقاط عطف و برنامه های ثابتی را ارائه خواهد کرد.

وی گفت: «این پیش‌نویس پس از دریافت نظرات کارشناسان مختلف، بخش‌های خصوصی، سازمان‌های غیردولتی، دولت‌های ایالتی، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها تهیه خواهد شد.» دولت به روش سنتی قرنطینه طبق آنچه در دستور کنترل حرکت (MCO) اجرا شد، بازنخواهد گشت. استراتژی های تحت NRP 2.0 مدیریت بر موارد آینده کووید-۱۹ خواهد بود. این همچنین شامل گسترش نوع اومیکرون یا انواع دیگر ویروس در آینده خواهد بود.

این تیم همچنین به تأثیر استراتژی‌هایی که قرار است بر بخش‌ها و صنایع کشور اجرا شود، نگاه خواهد کرد. با این طرح، می‌توانیم ببینیم که کدام بخش‌ها زمان می‌برند تا بهبود یابند تا دولت بتواند ابتکاراتی را برای کمک به بهبود سریع‌تر ارائه دهد. «به عنوان مثال، صنعت گردشگری ۸۰ میلیارد رینگیت به درآمد کشور کمک می کند.

محی الدین گفت: دولت ممکن است به افرادی از کشورهایی که کووید-۱۹ را به خوبی مدیریت کرده اند اجازه ورود به مالزی را بدهد. اینها، از جمله، توسط تیم تهیه کننده NRP 2.0 مورد بحث قرار خواهند گرفت. ‘ما قول داده‌ایم که به روش‌های قدیمی برنگردیم. بدون قرنطینه.’ مالزی در رتبه سیزدهم در جدیدترین شاخص بهبودی نیکی کووید-۱۹، قرار دارد که این به دلیل اقدامات اولیه برای کنترل بیماری در این کشور در روزهای اولیه همه گیری و به دلیل همکاری وزارتخانه ها و مردم در رعایت رویه های عملیاتی استاندارد (SOP) بوده است.

او گفت: ‘این چیزی است که باید به آن افتخار کرد. ما بهتر از برخی از کشورهای توسعه یافته عمل کردیم.’

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده + 12 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!