توصیه آنتونی فاوچی: با هر واکسنی که در دسترس است واکسینه شوید

توریست مالزی – آنتونی فاوچی، رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده به آمریکایی‌ها توصیه کرد که آمریکایی‌ها منتظر برخی از واکسن‌های کووید-۱۹ باقی نمانند و هر...
توریست مالزی – آنتونی فاوچی، رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی ایالات متحده به آمریکایی‌ها توصیه کرد که آمریکایی‌ها منتظر برخی از واکسن‌های کووید-۱۹ باقی نمانند و هر نوع واکسنی را که در دسترس بود تزریق کنند.

به گزارش یورونیوز، فاوچی افزود: «وقتی واکسنی در دسترس است آن را تزریق کنید.» «این یک مسابقه بین ویروس و واکسینه کردن افراد است. اگر فردی بیشتر منتظر تزریق واکسن باقی بماند احتمال جهش ویروس بیشتر است. بنابراین هر چه زودتر باید واکسیناسیون افراد با هر واکسنی که باشد انجام شود.»

فاوچی در حالی این اظهارات را بیان کرد که دولت آمریکا در نظر دارد تا در طول ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دولت بایدن، ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تزریق شود. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، تاکنون ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن در ایالات متحده آمریکا تزریق شده است. سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری به دو واکسن فایزر-بیون‌تک و مدرنا را صادر کرده است. طبق تحقیقات مشخص شده است که هر دو واکسن اثر گذاری بالای ۹۰ درصد دارند.

همزمان کارزار واکسیناسیون در کره جنوبی و هنگ‌کنگ نیز از امروز آغاز شد. مقام‌های حوزه درمانی کره‌جنوبی در نظر دارند مرحله نخست تزریق دوز اول واکسن کرونا را با اولویت قرار دادن افراد ساکن خانه‌های سالمندان و کادر درمانی آغاز کنند. به این منظور در این مرحله حدود ۳۴۴ هزار نفر از ساکنان خانه‌های سالمندان و ۵۵ هزار نفر از کادر پزشکی که در خط اول مقابله با کرونا قرار دارند تا پایان ماه مارس واکسینه می‌شوند.

کره جنوبی واکسن تولیدی شرکت‌های فایزر و بیون‌تک را از برنامه کوواکس که تحت حمایت سازمان جهانی بهداشت قرار دارد تهیه کرده است و محموله‌های این واکسن‌ها روز جمعه وارد فرودگاه بین‌المللی اینچئون شد. از سوی دیگر این کشور واکسن تولیدی دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترازنکا را نیز خریداری کرده است.

هنگ‌کنگ نیز واکسیناسیون سراسری را با تزریق رایگان واکسن به ۷.۵ میلیون نفر از ساکنان خود آغاز کرد. افراد بالای ۶۰ سال و کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه که حدود ۲.۴ میلیون نفر هستند در اولویت نخست دریافت واکسن قرار دارند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!