توصیه ای مهم برای کاربران اینترنت در مالزی

توریست مالزی- فونگ ، موسس شرکت امنیت اطلاعات LGMS، به کاربران توصیه کرده است هنگام دسترسی به سایتهای مالزی، احتیاط کنند. وی گفت، اگر وب سایتی که اغلب بازدید میکنید،...
توریست مالزی- فونگ ، موسس شرکت امنیت اطلاعات LGMS، به کاربران توصیه کرده است هنگام دسترسی به سایتهای مالزی، احتیاط کنند. وی گفت، اگر وب سایتی که اغلب بازدید میکنید، گواهی SSL بر روی صفحه خود ندارد، از دسترسی به آن خوداری کنید.

SSL، یک پروتکل امنیتی است که باعث میشود انتقال اطلاعات بین سرور وب و مرورگر رمزگذاری شده باقی بماند. این ویژگی معمولا با نماد” قفل” در نوار آدرس نمایش داده میشود.

در پی بروز مشکل فنی درشرکت MyNic که ثبت کننده دامنه است، سرورهای دامنه DNS که مسئول نام های دامنه “My.” هستند، آفلاین شدند و بسیاری از وب سایت های مالزی غیر قابل دسترس شدند.

فونگ افزود، DNS یک فاکتور مهم برای اینترنت است و توضیح داد یک دامنه سطح بالا ” مسموم” میتواند پیامدهای جدی را به دنبال داشته باشد‌. بدترین حالت ممکن این است که هکرها خود را به عنوان وب سایت های قانونی جا زده، تا بتوانند مردم را به سایت آلوده خود بکشانند.

مثلا ممکن است شما فکر کنید به وب سایت الکترونیکی بانک خود وارد میشوید، در حالی که در حقیقت در حال ورود به وب سایت هکرها هستید چون ورودی DNS کامپیوتر شما مسموم شده است.

شرکت MYNic روز شنبه ۱۶ ژوئن در بیانیه ای اعلام کرد که سرویس دامنه به حال اول برگردانده شده است‌.

منبع: استار

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!