توضیح در مورد تزریق تقویت کننده دوم نوجوانان

توریست مالزی – تزریق واکسن تقویت کننده دوم برای نوجوانان دارای نقص ایمنی متوسط ​​یا شدید بین ۱۲ تا ۱۷ سال توصیه می شود. به گزارش استار، دکتر نورعظمی،...
توریست مالزی – تزریق واکسن تقویت کننده دوم برای نوجوانان دارای نقص ایمنی متوسط ​​یا شدید بین ۱۲ تا ۱۷ سال توصیه می شود.

به گزارش استار، دکتر نورعظمی، معاون وزیر بهداشت، گفت: نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال که دارای نقص ایمنی متوسط ​​یا شدید هستند و شرایط آنها توسط متخصص وزارت بهداشت یا بخش خصوصی تأیید شده است، برای دریافت نوبت سوم واکسن کووید-۱۹ در فاصله حداقل هشت هفته ای از دوز دوم، می توانند تقویت کننده خود را تزریق کنند.

وی گفت: اولین تقویت کننده برای نوجوانان با نقص ایمنی متوسط ​​یا شدید که سه دوز اولیه خود را تکمیل کرده اند، تجویز می شود. اولین واکسن تقویت کننده حداقل سه ماه پس از تزریق سوم پرایمر انجام می شود. دوز تقویت کننده دوم حداقل چهار تا شش ماه پس از دریافت اولین بوستر داده می شود. و وضعیت آنها نیز باید توسط پزشکان تأیید شود.

به کودکان بین ۵ تا ۱۱ ساله که به طور متوسط ​​یا شدید دچار نقص ایمنی هستند، سومین دوز واکسن کووید-۱۹ را در فاصله حداقل هشت هفته پس از دوز دوم تزریق می‌کنند.

دکتر نور عظمی گفت: اولین واکسن تقویتی که برای نوجوانان تجویز شد، دوباره به عنوان سومین دوز برای تکمیل واکسیناسیون پرایمر آنها طبقه بندی شد. این بدان معناست که سه ماه پس از تکمیل نوبت سوم، آنها می توانند اولین تقویت کننده خود را تزریق و بعد از چهار تا شش ماه، می توانند تقویت کننده دوم را تزریق کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!