تولید مجدد داروی «معجزه‌آسا» در فرانسه جان ۲۷ بیمار را نجات داد

توریست مالزی – استفاده مجدد از دارویی که تولیدش در سطح جهان متوقف شده بود طی یک سال گذشته جان ۲۷ بیمار را در فرانسه نجات داده است. به...
توریست مالزی – استفاده مجدد از دارویی که تولیدش در سطح جهان متوقف شده بود طی یک سال گذشته جان ۲۷ بیمار را در فرانسه نجات داده است.

به گزارش یورونیوز، این در حالی است که تضمینی برای ادامه روند تولید این داروی ضدانگل وجود ندارد. در همین راستا درخواست‌های زیادی برای تامین هزینه تولید مجدد داروی فوماگیلین (Fumagillin) مطرح شده است. از این دارو برای درمان نوعی عفونت روده استفاده می‌شود. دلیل توقف تولید آن هزینه بالای تولید در سطح جهان عنوان شده است.

تولید این دارو در سطح جهان در سال ۲۰۱۹ متوقف شده بود. این در حالی است که فوماگیلین اولین بار در دهه ۱۹۵۰ به بازار عرضه شده بود. تولید فوماگیلین در آزمایشگاه نیازمند تدابیر بهداشتی پرهزینه‌ای است. از سوی دیگر نگهداری از آن نیز چندان آسان نیست زیرا باید در دمای کمتر از ۸۰ درجه زیر صفر از آن نگهداری کرد.

تولید مجدد این دارو در فرانسه از ماه اوت سال ۲۰۲۱ تاکنون جان ۲۷ بیمار را از جمله یک نوجوان که پس از پیوند کبد بدحال شده بود نجات داده است. این نوجوان در حالی طی ۱۵ روز پس از مصرف این دارو بهبود یافت که پزشکان بر این باور بودند که عفونت او به طور بالقوه کشنده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!