ثبت اولین مورد از ویروس جهش یافته هندی کووید – ۱۹ در مالزی

توریست مالزی – وزارت بهداشت در یک توییت، اعلام کرد که سویه B.1.617 در کشور شناسایی شده است. به گزارش استار، وی گفت: ما اولین مورد ویروس جهش یافته...
توریست مالزی – وزارت بهداشت در یک توییت، اعلام کرد که سویه B.1.617 در کشور شناسایی شده است.

به گزارش استار، وی گفت: ما اولین مورد ویروس جهش یافته هندی، را از طریق ورود یک تبعه هند هنگام آزمایش در فرودگاه بین المللی کوالالامپور کشف کردیم. تا امروز، ۴۸ مورد از نوع B.1.351 از آفریقای جنوبی، هشت مورد از نوع B.1.1.7 از انگلستان و دو مورد از نوع B.1.525 از نیجریه کشف شده است. یک مورد مربوط به نسخه B.1.1.7 از انگلستان به یک خارجی مقیم در سانداکان، صباح مرتبط بود، و این اولین مورد بود که در یک فرد بدون سابقه سفر به خارج از کشور کشف شد. این احتمالاً یک انتقال محلی است.

سه شنبه گذشته (۲۷ آوریل)، وزیر دفاع داتوک سری اسماعیل صبری گفته بود که مالزی به طور موقت تمام پروازها را به هند و برای جلوگیری از ورود نوع ‘جهش یافته’ به کشور متوقف می کند. کشتی ها و شهروندان هندی با مجوز کار مالزی نیز اجازه ورود به این کشور را ندارند.

نوع B.1.617 برای اولین بار در هند در ماه دسامبر گذشته کشف شد، سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را ‘تحت تعقیب’ توصیف کرد که نشان می دهد احتمال انتقال آن افزایش یافته است. این هنوز به عنوان ‘نوع نگرانی’ طبقه بندی نشده است، که سطح تهدید بالاتر را توصیف می کند، مانند نسخه B.1.1.7 انگلستان و نوع B.1.351 آفریقای جنوبی.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!