ثبت رکورد فوتی‌های کرونا در میان پزشکان اندونزی

توریست مالزی – اندونزی از ثبت بالاترین میزان جانباختگان کرونایی در میان پزشکان در نیمه اول ماه جاری میلادی خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز در...
توریست مالزی – اندونزی از ثبت بالاترین میزان جانباختگان کرونایی در میان پزشکان در نیمه اول ماه جاری میلادی خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد اندونزی با افزایش تعداد مبتلایان به گونه دلتای ویروس کرونا، در نیمه اول ماه ژوئیه بالاترین تعداد فوتی‌های کرونایی در میان پزشکان خود را ثبت کرده است.

بنابر اعلام مقامات انجمن پزشکان اندونزی از ابتدا تا ۱۷اُم ماه ژوئیه (۱۰ تا ۲۶ تیر) در مجموع ۱۱۴ پزشک در اندونزی به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کردند، که این بالاتری میزان فوتی در میان پزشکان در چنین بازه زمانی در اندونزی است و همچنین ۲۰ درصد کل جانباختگان کرونایی در میان پزشکان اندونزی را تشکیل می‌دهد. از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در مجموع ۵۴۵ فوتی در میان پزشکان این کشور ثبت شده است.

یکی از مقامات ارشد این انجمن در این باره ابراز نگرانی کرد که سیستم پزشکی باتوجه به داده‌های موجود، توانایی مقابله با این بیماری را ندارد. اکنون تنها بخشی از داده‌ها به ما اعلام شده است، ممکن است آمار واقعی بیشتر از این باشد و هنوز مشخص نیست، ما نگران سقوط سیستم پزشکی خودمان هستیم.

این خبر درحالی منتشر می‌شود که ۹۵ درصد از کادر بهداشت و درمان این کشور درحال حاضر واکسینه شده‌اند. کارشناسان بهداشت نیز اکنون این کشور را مرکز شیوع همه‌گیری جدید ویروس کرونا می‌دانند. (یک‌شنبه) اندونزی ۴۴ هزار و ۷۲۱ مورد جدید مبتلا به کرونا گزارش داد و تعداد فوتی‌های جدید در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته را نیز هزار و ۹۳ مورد اعلام کرد.

ویروس جهش یافته دلتا در اندونزی آنچنان گسترش یافته که حالا فاجعه انسانی به این کشور رسیده است. بر اساس آخرین ارزیابی ها بیشترین آمار مرگ روزانه به دلیل بیماری کرونا اکنون مربوط به کشور اندونزی است و تعداد روزانه درگذشتگان در این کشور حتی از میانگین روزانه کشورهای هند و برزیل هم بیشتر شده است.

سیستم بهداشتی اندونزی اکنون به شدت تحت فشار قرار دارد. تعداد درگذشتگان کرونایی این کشور در طول یک روز از عدد ۱۰۰۰ عبور کرد و به هزار و ۹۲ تن در یک روز رسید. این رقم بالاتر از چیزی است که اکنون در کانون بزرگ کرونا یعنی برزیل و هند رقم می خورد.

البته کشورهای جنوب شرق آسیا به شدت شرایطی بحرانی دارند. در مالزی نیز اوضاع به شدت بحرانی است. در تایلند نیز دو بیمارستان صحرایی ساخته شده است و درخواست این کشور از سایر کشورها برای تامین مخازن اکسیژن بیماران ادامه دارد.

یکی از عوامل مرگ و میر بالا در اندونزی این است که تست کمی در طول روز انجام می شود. نرخ واکسیناسیون در کشورهای جنوب شرق آسیا همانند بسیاری دیگر از نقاط آسیا بسیار پایین است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!