ثبت نام برای واکسیناسیون کووید در ماه مارس آغاز می شود

توریست مالزی – ثبت نام برای واکسیناسیون کووید – ۱۹ برای عموم مردم در ماه مارس به صورت داوطلبانه آغاز می شود. به گزارش برناما، خیری جمال الدین وزیر...
توریست مالزی – ثبت نام برای واکسیناسیون کووید – ۱۹ برای عموم مردم در ماه مارس به صورت داوطلبانه آغاز می شود.

به گزارش برناما، خیری جمال الدین وزیر علوم ، فناوری و نوآوری گفت: پنج روش برای ثبت نام واکسن برای عموم وجود دارد، از جمله ثبت نام از طریق برنامه MySejahtera. وب سایت JKJAV (کمیته ویژه تضمین دسترسی به تأمین واکسن کووید – ۱۹) که هفته آینده توسط نخست وزیر راه اندازی خواهد شد. خط تلفن (شماره ای که بعداً مشخص می شود)، ثبت نام دستی در کلینیک های دولتی و خصوصی و بیمارستان ها، و در آخر، برای افرادی که در مناطق روستایی زندگی می کنند، ما با دولت های ایالتی همکاری خواهیم کرد تا آنها ثبت نام گیرندگان را انجام دهند.

خیری، که وزیر هماهنگی برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ نیز هست، بار دیگر تأکید کرد که برنامه واکسیناسیون با افراد خط مقدم آغاز خواهد شد. ما همه درخواست ها را ارزیابی خواهیم کرد زیرا بسیاری مشاغل درخواست کردند به عنوان خط مقدم طبقه بندی شوند. نخست وزیر (تان سری محی الدین یاسین) اولین کسی است که واکسن Pfizer را دریافت می کند و پس از آن مدیر کل بهداشت (تان سری دکتر نور هشام عبدالله)، پزشکان، پرستاران و وزیران در نوبت بعدی خواهند بود.

در ۴ فوریه نخست وزیر اعلام کرد: برنامه ایمن سازی ملی کووید – ۱۹ در سه فاز در پایان ماه جاری با هدف قرار دادن ۸۰ درصد از جمعیت کشور یا ۲۶.۵ میلیون نفر از سوی دولت با واکسن رایگان آغاز خواهد شد.

مرحله اول، از فوریه تا آوریل، مربوط به ۵۰۰۰۰۰ خط مقدم است که مستقیماً درگیر مبارزه با کووید – ۱۹ هستند، مرحله دوم ، از آوریل تا آگوست، برای گروه پرخطر متشکل از افراد مسن ۶۰ سال به بالا و گروه آسیب پذیر مانند بیماران قلبی، چاقی، دیابت و فشار خون بالا و همچنین افراد معلول (PwD). مرحله سوم از ماه می تا فوریه سال آینده و برای افراد ۱۸ سال به بالا است.

در ۸ ژانویه، خیری اعلام کرد که واکسن Pfizer-BioNTech توسط آژانس تنظیم مقررات دارویی ملی (NPRA) ثبت شده است، بنابراین تصویب مشروط استفاده از واکسن در کشور را تأیید می کند. به غیر از مالزی، ۴۹ کشور دیگر واکسن را تأیید کرده اند و برخی از این کشورها شروع به استفاده از واکسن کرده اند.

واکسن Pfizer همچنین اولین واکسن کووید – ۱۹ است که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای استفاده اضطراری تأیید شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!