ثروتمندان جهان، دیگر پولهای خود را در بانک نمی گذارند

توریست مالزی – سرمایه گذاران بزرگ جهانی به دلیل تغییر اوضاع ژئوپلیتیکی از گذاشتن پول های خود در بانک در هراسند. به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، سرمایه...
توریست مالزی – سرمایه گذاران بزرگ جهانی به دلیل تغییر اوضاع ژئوپلیتیکی از گذاشتن پول های خود در بانک در هراسند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، سرمایه گذاران ثروتمند ترجیح می دهند پس انداز خود را به صورت نقدی حفظ کنند تا این که آن را در بانک بگذارند. حدود ۲۵ درصد از دارایی های ثروتمندان جهان هم اکنون به صورت نقدی در دست خودشان است.

سرمایه گذاران برزگ جهانی با دارایی های حداقل ۱ میلیون دلار، از بازار سهام تا پایان سال ۲۰۲۰ هراس دارند. به ویژه ، نگرانی آنها ناشی از تغییر اوضاع ژئوپلیتیکی و همچنین جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن و انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا (در سال ۲۰۲۰) می باشد.

در اوایل ماه نوامبر ، وضعیت مالی میلیاردرها در سال ۲۰۱۸ به میزان ۴.۳ درصد یا ۳۸۸ میلیارد دلار کاهش یافته و به ۸.۵ هزار میلیارد دلار رسیده است. میلیاردرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در این میان بیش از دیگران ضرر نمودند: آنها با ۷.۴ درصد سقوط ثروت خود رو به رو شده اند و ثروت آنها با هشت درصد کاهش رو به رو شده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس ، مقام دوم در رده بندی ثروتمندترین افراد جهان را از دست داد. به نقل از رتبه بندی فوربس ، یک تاجر فرانسوی ، رئیس گروه شرکت های لوئیز ویتون، برنارد آرنو توانست جایگاه دوم ثروتمندترین مردان جهان را بدست بیاورد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!