جزایر شادمان در مالزی

توریست مالزی – پارک ملی تونکو عبدالرحمان از پنج جزیره تشکیل شده که در فاصله سه تا هشت کیلومتری شهر کوتا کینابالو مرکز ایالت صباح در مالزی قرار گرفته...
توریست مالزی – پارک ملی تونکو عبدالرحمان از پنج جزیره تشکیل شده که در فاصله سه تا هشت کیلومتری شهر کوتا کینابالو مرکز ایالت صباح در مالزی قرار گرفته اند. یک میلیون سال پیش، با ذوب شدن یخ های طبیعی و تغییرات به وجود آمده در سطح آب دریا، بخش هایی از این سرزمین توسط دریا جدا شد و به دنبال آن جزایر پنجگانه گایا (Gaya)، ساپی (Sapi)، مانوکان (Manukan)، ماموتیک (Mamutik) و سولوگ (Sulug) به وجود آمد.

سه جزیره سولوگ ” مانوکان ” ماموتیک به دلیل موقیعیت و شکل جغرافیایی خود که از بالا به شکل Happy Face میماند به نام happy Island معروف گردیده اند.

جزیره مانوکان (Manukan) دومین جزیره بزرگ پارک آبی تونکو عبدالرحمان به شمار می رود. این جزیره در شرق ایالت صباح و در نزدیکی ساحل شهر کوتا کینابالو پایتخت این ایالت قرار گرفته است. با قایق به راحتی می توان به این جزیره رفت و آمد کرد. در این جزیره زیبا کارهای زیادی می توان انجام داد؛ از قبیل پاراسیلینگ، غواصی در عمق کم که اصطلاحاً اسنورکلینگ نامیده می شود، کوه پیمایی، غواصی اسکوبا و یا عکاسی. علاقه مندان به حرفه عکاسی، جزیره مانوکان را بهشت روی زمین می دانند!

جزیره ماموتیک (Mamutik) یکی دیگر از جزایر پارک تونکو عبدالرحمان می باشد که کوچکترین جزیره پارک به شمار می رود. این جزیره یکی از بهترین مکان ها برای غواصی و شناست. علاوه بر این، برخی نقاط ساحلی آن و نیز صخره های مرجانی موجود در ساحلش واقعاً چشم نواز و دیدنی است. این جزیره دارای یک اسکله، سه مهمان سرا و نیز محلی برای اقامتگاه رنجرها است. صخره های مرجانی واقع در شمال شرقی «ماموتیک» بسیار جالب توجه است. ساحل این جزیره صخره ای است و شناگران باید مراقب توتیای دریایی باشند.

جزیره سولوگ (Sulug) دوردست ترین جزیره در پارک تونکو عبدالرحمان است و به همین دلیل، شما در این جزیره می توانید از مناظر بکر و بسیار زیبای آن لذت ببرید. اغلب اوقات هیچ گردشگری در این جزیره یافت نمی شود و ممکن است فقط چند ماهیگیر محلی برای چرت بعد از ظهر به آنجا بیایند. برای لذت بردن از تعطیلات، شما می توانید در این جزیره چادر بزنید و چند روزی خود را به دل طبیعت بسپارید. در ساحل این جزیره تعداد بی شماری صدف و مرجان وجود دارد و این، یکی از ویژگی های بارز جزیره سولوگ به شمار می رود. جزیره سولوگ از دیگر جزایر پارک دورتر است.

این جزیره زیبا، بکر، دور افتاده و توسعه نیافته، بیشتر محبوب آن دسته از گردشگران خارجی است که به جاهای ساکت و دنج علاقه مند. در قسمت جنوبی جزیره چند تپه دریایی وجود دارد که در نوع خود جالب است.

منبع:agencytravel.ir


پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!