جهش صعودی اُمیکرون در آسیا – اقیانوسیه

توریست مالزی – استرالیا، ویتنام، تایلند، سنگاپور و فیلیپین با جهش افزایشی مبتلایان به اُمیکرون مواجه شده اند. به گزارش صدا و سیما بنا به اعلام پایگاه خبری “یو...
توریست مالزی – استرالیا، ویتنام، تایلند، سنگاپور و فیلیپین با جهش افزایشی مبتلایان به اُمیکرون مواجه شده اند.

به گزارش صدا و سیما بنا به اعلام پایگاه خبری “یو پی آی”، جهش صعودی اُمیکرون در ایالت‌های مختلف استرالیا به ویژه با ابتلای بیش از ۴۴ هزار مورد جدید در”ویکتوریا” و بالغ بر ۲۳ هزار نفر در “نیوساوت ولز” ” سبب شد مجموع مبتلایان روزانه این کشور از مرز یکصد هزار نفر عبور کند.

موضوعی که بر اساس پیش بینی‌ها ظرف چند روز آینده مجموع مبتلایان استرالیایی را به یک میلیون نفر افزایش خواهد داد. تشدید محدودیت‌ها، منع عبور و مرور و تعطیلی دوباره مراکز تفریحی در حالی در سیدنی استرالیا اعمال شد که مقامات دو ایالت “نیوساوت ولز” و “ویکتوریا” همچنان با تعویق شروع به کار مدارس، مخالفت می‌کنند.

ویتنام پس از هشدار وزیر بهداشت مبنی بر شیوع گسترده و سریع اُمیکرون از ورودی‌های مرزی این کشور در جهشی افزایشی با ثبت بیش از ۲۳ هزار مبتلای جدید، مرگ ۲۰۲ بیمار دیگر را تایید کرد. سنگاپور هم از تایید آلودگی ۳۲۷ شهروند دیگر به اُمیکرون خبر داد. روند افزایشی مبتلایان به اُمیکرون در تایلند سبب شد وزیر بهداشت این کشور سطح هشدار ۳ را به ۴ ارتقا دهد.

سویه‌ای که براساس برآورد‌ها ضرر و زیان ناشی از تعطیلی برنامه‌های گردشگری تایلند را فقط در ماه جاری میلادی بالغ بر هفت میلیارد بات، معادل ۲۰۸ میلیون دلار افزایش داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!