حدود ۴۶۱۵ حمله سایبری در مالزی رخ داد

توریست مالزی – کارشناسان معتقدند که طی ماه‌های ژانویه تا ماه می امسال حدود ۴۶۱۵ حمله سایبری در مالزی گزارش شده است. به گزارش سایبربان، داتوک سیف‌الدین عبدالله (Datuk...
توریست مالزی – کارشناسان معتقدند که طی ماه‌های ژانویه تا ماه می امسال حدود ۴۶۱۵ حمله سایبری در مالزی گزارش شده است.

به گزارش سایبربان، داتوک سیف‌الدین عبدالله (Datuk Saifuddin Abdullah)، وزیر ارتباطات و مولتی‌مدیا در مالزی، گفت که در مجموع ۴۶۱۵ حمله سایبری از ژانویه تا می سال جاری به مرکز راهنمایی Cyber۹۹۹، تحت مدیریت امنیت سایبری مالزی (CyberSecurity Malaysia) گزارش شده است.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «سه مورد از بالاترین حوادث گزارش شده در این مدت کلاهبرداری (۳،۲۹۹ مورد)، نفوذ (۷۶۵ مورد) و کد مخرب (۲۵۶ مورد) بوده‌اند. فناوری دیجیتال امروز به قسمت بزرگی از زندگی ما تبدیل شده است. در حالی‌که با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ و همچنین دستور کنترل حرکت (MCO) که در حال حاضر در حال اجرا است، روبرو هستیم استفاده از اینترنت در سراسر کشور نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به همین ترتیب، ما در معرض تهدیدات و حملات سایبری مختلف قرار داریم.»

این مقام مالزیایی اظهار داشت که وزارت ارتباطات و چندرسانه‌ای (KKMM) همراه با امنیت سایبری مالزی با ارائه خدمات، مساعدت و پشتیبانی فنی برای تقویت بیشتر سیستم شبکه و دفاع سایبری به همه طرف‌ها اعم از بخش دولتی یا خصوصی و کاربران اینترنت فردی بر محیط فضای سایبری این کشور نظارت دارد.

کارشناسان اعلام کردند که هشدارها و مشاوره‌ها نیز هر از گاهی به عنوان یادآوری برای مدیران سیستم در سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین کاربران اینترنت برای به دست آوردن اطلاعات در مورد بهترین روش‌ها با هدف مقابله با تهدیدات و حملات سایبری صادر می‌شوند.

سیف‌الدین از کاربران اینترنت خواست تا همیشه حساس و باهوش باشند و به‌صورت محتاطانه، مثبت، اخلاقی و مسئولانه خود را به روش‌های استفاده از فناوری و اینترنت مجهز کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!