حذف اپلیکیشن برهنه‌ساز / رفتن به میان باقالی‌ها

توریست مالزی – این هفته حذف داوطلبانه اپی که لخت می‌کند، باج‌افزارهایی که شهرداری‌ها را میلیون دلاری تیغ زد، راهنمایی گوگل مپ و گیر کردن در گل مثل خودرو،...
توریست مالزی – این هفته حذف داوطلبانه اپی که لخت می‌کند، باج‌افزارهایی که شهرداری‌ها را میلیون دلاری تیغ زد، راهنمایی گوگل مپ و گیر کردن در گل مثل خودرو، ربات بسکتبالیست تویوتا و رکورد ۲۰۲۰ پرتاب موفق، خودروی برقی خورشیدی که بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه می‌رود و عکسی از راسپوتین که به حرف افتاد.

حذف اپ برهنه‌ساز
اپلیکیشنی که ادعا می‌کرد قادر به حذف دیجیتالی لباس از تصاویر زنان برای ایجاد تصاویر جعلی برهنه است، به‌دست سازندگانش حذف شد. این برنامک ۵۰ دلاری با نام Deepnude به خاطر مقاله‌ای در سایت خبری مادربرد مورد توجه قرار گرفته بود. یکی از کنش‌گران مبارزه با پورن انتقامی، این اپلیکیشن را برنامکی “وحشتناک” توصیف کرد.
توسعه‌دهندگان این برنامک در حال حاضر آن را از وب حذف کرده و اعلام کرده‌اند که دنیا هنوز برای چنین چیزی آمادگی ندارد. این برنامه‌نویسان در توییتر خود نوشتند: “احتمال این که مردم از آن سوء استفاده کنند بسیار بالاست» و «ما نمی‌خواهیم از این راه پول در بیاوریم.”
آنها در ادامه افزودند کسانی که این برنامک را خریده‌اند، پول خود را پس می‌گیرند و نسخه‌های دیگری از آن تولید نخواهد شد و حق استفاده آن برای هر فرد دیگری از بین می‌رود. این توسعه‌دهندگان همچنین از افرادی که نسخه‌ای از آن را دارند دعوت کردند که آن را هم‌رسانی نکنند هرچند این برنامک برای هر کسی که مالکش است، هنوز کار خواهد کرد. این اپ برای تولید تصاویر برهنه از شبکه‌های عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی برای حذف لباس از تصاویر زنان استفاده می‌کند و شیوه کارش مشابه ویدیوهای جعل عمیق است.

باج دادن شهرداری با بیت‌کوین
به تازگی بیش از یک شهر در ایالت فلوریدا قربانی باج‌افزار شده است. مقامات شهری در ایالت فلوریدا برای بازپس‌گیری اطلاعات خود از دست سازندگان یک باج‌افزار که کامپیوترهایشان را قفل کرده بود، ۴۳ بیت‌کوین معادل پانصد هزار دلار پرداختند.
مقامات شهر لیک سیتی در فلوریدا پس از دو هفته دست و پنجه نرم کردن با کامپیوترهای از کار افتاده خود، به پرداخت این مبلغ با بیت‌کوین رای دادند. کل مبلغ پرداختی توسط شهرداری‌های فلوریدا در طول دو هفته گذشته به خاطر باج‌افزارها معادل ۱.۱ میلیون دلار است.
منطقه ساحلی ریوریا بیچ هم به تازگی مجبور به پرداخت ۶۰۰ هزار دلار باج، برای اتفاق مشابهی شد. کارکنان بخش فناوری اطلاعات شهر لیک سیتی، کامپیوترها را تنها چند دقیقه پس از حمله قطع کردند اما این واکنش خیلی دیر صورت گرفت. بر طبق گزارش‌ها کارکنان از حساب‌های ایمیل بیرون انداخته شدند و شهروندان موفق به پرداخت آنلاین عوارض شهرداری نشدند.

رفتن به میان باقالی‌ها
گویا فناوری همواره کمک‌حال مردم نیست، چرا که این بار برای حدودا ۱۰۰ راننده در کلرادو دردسر ایجاد کرد. تصادفی در یک جاده در مسیر فرودگاه بین‌المللی دنوِر باعث شد که گوگل‌مپ این رانندگان را به سوی یک مسیر انحرافی هدایت کند تا ترافیک را دور بزنند.
اما مسیر جایگزین، جاده‌ای خاکی بود که به خاطر بارش باران تبدیل به محوطه‌ای پر از گِل و موجب گیر کردن برخی از خودروها شد. در نهایت حدود ۱۰۰ خودروی دیگر هم پشت سر خودروهای گیرکرده گرفتار شدند. در همین راستا گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما هنگام تعیین مسیرهای رانندگی، عوامل بسیاری از جمله ابعاد و مسیر جاده‌ها را در نظر می‌گیریم.”
“در عین حال که همیشه برای ارائه بهترین مسیرها تلاش می‌کنیم، اما مشکلات می‌توانند به علت شرایط پیش‌بینی‌نشده چون آب و هوا، به‌وجود آیند. ما همه رانندگان را به پیروی از قوانین محلی، احتیاط و انتخاب بهترین تصمیم‌ها هنگام رانندگی، تشویق می‌کنیم”.

ربات بسکتبالیست تویوتا
مهندسان شرکت تویوتا با ساخت رباتی که می‌تواند توپ بسکتبال پرتاب کند، رکورد شکستند. این ربات که نامش CUE3 است موفق شد ۲۰۲۰ توپ را به داخل حلقه بسکتبال بیندازد. هوش مصنوعی که ربات آن را به کار می‌گیرد، از بازخورد دوربین‌ها برای تعیین فاصله CUE3 تا سبد استفاده می‌کند تا شدت و زاویه پرتاب را نسبت به آن هماهنگ کند. بنابراین ربات حتی می‌تواند پرتاب‌های سه‌امتیازی را به راحتی انجام دهد. پرتاب توپ به سوی سبد با هر دو دست برای این ربات قدبلند امکان‌پذیر است.

خودروی برقی – خورشیدی
خودروی برقی جدیدی ساخته شده که می‌تواند به کمک صفحات خورشیدی که روی کاپوت، سقف و صندوق عقب نصب شده، مسافتی معادل ۷۲۴ کیلومتر را طی کند. سازندگان خودروی Light Year One تا کنون سه بار برنده چالش جهانی خودروهای خورشیدی شده‌اند. برآورد می‌شود این خودرو حدود ۱۷۰ هزار دلار قیمت داشته باشد اما زمان عرضه آن به بازار تا کنون مشخص نشده است.

راسپوتین سخنگو
و در پایان، راسپوتین ممکن است در سرنگونی خاندان رومانوف و انقلاب روسیه نقش داشته باشد اما آواز خواندنش را به سختی می‌شود باور کرد! مرکز هوش مصنوعی سامسونگ با همکاری دانشگاه امپریال کالج لندن، به کمک عکس، این نمونه‌های جدید از ویدیویهای دیپ‌فیک یا جعل عمیق را ساخته‌اند. الگوریتم هوش مصنوعی برای ساخت ویدیوی جعلی تنها به یه عکس از سوژه نیاز دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!